Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Levits: Latvijas skolēni ir konkurētspējīgi Eiropas un pasaules mērogā. (Foto: LETA)

Levits slavē Latvijas gudros skolēnus - mūsu bērni ir konkurētspējīgi pasaules mērogā 6

Tava izglītība
2019. gada 4. oktobrī 18:47 2019. gada 4. oktobrī 18:47
  Jauns.lv / LETA
Latvijas skolēni ir konkurētspējīgi Eiropas un pasaules mērogā, sveicot starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībniekus Rīgas pilī, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Uzrunā Valsts prezidents atzina, ka mūsu skolēni ir pasaules mērogā pierādījuši, ka viņi ir konkurētspējīgi ne tikai Baltijas un Eiropas mērogā, bet visas pasaules mērogā.

"Kurš no jums ir piedalījies matemātikas un ģeogrāfijas olimpiādēs - cik procentu no pasaules iedzīvotājiem dzīvo Latvijā? 0,003% no pasaules iedzīvotājiem. Bet mums ir vesels birums ar iegūtajām medaļām, un tas, protams, ir daudzkārt vairāk nekā statistiskā varbūtība medaļu ražai Latvijā varētu būt," pauda Levits.

Latvijas skolēnu panākumus mācību olimpiādēs Levits nodēvēja par panākumu arī Latvijas izglītības sistēmai, ko, pēc viņa paustā, mēs parasti ļoti kritizējam.

"Ja Latvijas izglītības sistēma ir spējīga sagatavot skolēnus, kuri spēj šajās starptautiskajās olimpiādēs piedalīties un gūt ļoti labus panākumus, tas kaut ko izsaka arī par mūsu izglītības sistēmu. Es apsveicu kopā ar skolotājiem un skolēniem arī visu mūsu izglītības sistēmu. Te jāsaka, ka mēs, protams, nedrīkstam apstāties un teikt, ka esam sasnieguši labu līmeni un vairāk reformas nav vajadzīgas, bet katrā ziņā mums ir jānovērtē, ko mēs pasaulē patiešām esam sasnieguši," piebilda Valsts prezidents.

Viņš pateicās visiem skolēniem un skolotājiem, kuri ir guvuši panākumus, kas nav nejauši un kas ir zināšanu rezultāts.

"Es augsti novērtēju mūsu izglītības sistēmu, kas ir spējusi radīt panākumus, un es vēlu jums, visiem līdzdalībniekiem, labus panākumus turpmāk - gan skolās, gan ārpus skolas, gan pēc skolas," piebilda Levits.

Citi šobrīd lasa

Dārta Daneviča publisko kopbildi ar Artusu Kaimiņu 6
Bertāns vairs necietīs "aizveries un driblē" attieksmi: latviešu basketbolists ar spēcīgu vēstījumu iestājas par saviem brāļiem 36
Ainars Virga sašutis, ieraugot, kas novietots kādreizējā Liepājas simbola - ģitāras - vietā
Tēmas: Egils Levits
Skatīt visus komentārus

Валдис Пельш рассказал, почему предпочитает жить в России, а не в родной Латвии

Подписчики озадачены: Богомолов опубликовал фото Собчак с полностью открытой спиной