Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ministrija kompensēs 50% no pabalsta, ko Balvu vietvara maksās viesuļa nopostītajām saimniecībām 6

Novadu ziņas
8. jūlijā 23:41 2019. gada 8. jūlijā 23:41
Jauns.lv / LETA
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kompensēs 50% no pabalsta, ko Balvu novada pašvaldība izmaksās viesulī cietušajām saimniecībām

Ministrijā skaidro, ka no valsts budžeta programma "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" VARAM pašvaldībai var kompensēt 50% no pabalstu summas, ko tās izmaksājušas dabas katastrofas laikā cietušajiem iedzīvotājiem mājokļa daļējai atjaunošanai.

Pēc VARAM teiktā, Balvu novada pašvaldības priekšsēdētājs Aigars Pušpurs (LZS) informējis, ka iedzīvotājiem patlaban nav nepieciešama palīdzība, ierādot pagaidu dzīvojamo platību. Vienlaikus viņš informējis, ka ārkārtas sēdē tiks pieņemts lēmumus, ka iedzīvotāji var saņemt pabalstu sešu minimālo mēnešalgu apmērā. Līdz šim pabalsts bija noteikts trīs minimālo mēnešalgu apmērā.

Pagaidām kopējie nodarītie zaudējumi zemnieku saimniecībām vēl nav apzināti.

Vienlaikus ministrija informē, ka paralēli vēl ir radīti zaudējumi arī pašvaldības īpašumā esošajiem kapiem, par ko pašvaldība varētu pieprasīt kompensāciju tad, ja zaudējumi pārsniegs 1400 eiro.

Kā ziņots, saimniecības Balvu novada Bērzpils pagastā, kas aizvadītās nedēļas nogalē cietušas no virpuļviesuļa, no pašvaldības varēs saņemt līdz 2580 eiro atbalstu, informēja novada domes priekšsēdētājs Pušpurs.

Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem "Par sociālās palīdzības pabalstiem Balvu novadā" Sociālā dienesta izveidotā Sociālo lietu komisija personai var piešķirt pabalstu līdz sešu Ministru kabineta noteikto minimālo mēnešu darba algu apmēram gadā. Tas nozīmē, ka lielākais iespējamais pabalsta apmērs ir 2580 eiro.

Tuvākajā laikā tiks sasaukta Sociālo lietu komisija, lai pieņemtu lēmumu par finansiālā atbalsta apjomu cietušajām saimniecībām. Pušpurs prognozēja, ka lēmumu par atbalsta apmēru varētu pieņemt šonedēļ.

Citi šobrīd lasa

Mediķe un dziedniece Kristīne Liepiņa: dziedina, bet naudu neņem 19
"Ziniet, Olga, tas ziņotājs it kā esmu es..." Valdis Lūriņš par "Čikāgas piecīšiem" un atrašanos čekas maisos 3
Tuvākajā diennaktī daudzviet valstī līs un dārdēs pērkons 7
Skatīt visus komentārus

Максим Галкин умилил поклонниц пляжными забавами с сыном в Юрмале 2

"Я долларовый миллионер": Ксения Собчак рассказала, как заработала первый крупный гонорар 1