Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kratīšanu laikā izņemtās lietas. (Foto: Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs)

RTAB amatpersonu krimināllietā kratīšanu laikā izņemts liels daudzums alkohola 58

112
16. maijā 18:22 2019. gada 16. maijā 18:22
Jauns.lv / LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nodevis Valsts ieņēmumu dienestam (VID) informāciju par Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) amatpersonu krimināllietā izņemto alkoholu.

Izmeklēšanā KNAB izņēma vairākus desmitus akcīzes preču bez akcīzes marķējuma. Attiecībā uz izņemtajām akcīzes precēm izmeklētājs izdalīja materiālu atbilstoši kompetencei, līdz ar to izņemtais alkohols ir nodots VID apstākļu izvērtēšanai, pavēstīja KNAB.

Spriežot pēc KNAB izplatītajās fotogrāfijās redzamajām preču zīmēm, korupcijas apkarotāji izņēmuši dzirkstošo vīnu, degvīnu un konjaku. LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka alkohols atrasts kādā no adresēm, bet ne RTAB telpās.

Kratīšanu laikā izņemtās lietas. (Foto: Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs)
Kratīšanu laikā izņemtās lietas. (Foto: Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs)

Jau ziņots, ka KNAB 5.aprīlī sāka kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

KNAB 13.maijā veica neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā desmit kratīšanas dažādās adresēs, kā arī vairākas izņemšanas. Kratīšanas veiktas ne tikai Latvijā, bet paralēli arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā. Kratīšanās izņemts ievērojams apjoms informācijas, datu nesēji, kā arī akcīzes preces bez akcīzes marķējuma.

Krimināllietā aizturētas divas personas, kuras atbilstoši kriminālprocesa normām atzītas par aizdomās turētajām. Abas personas patlaban ir atbrīvotas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus - aizliegumu ieņemt noteiktu amatu, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām. Šīs personas ir RTAB valdes priekšsēdētāja un partijas "Gods kalpot Rīgai" valdes locekle Vita Jermoloviča un RTAB biroja vadītāja Inguna Priedīte, kuras bija aizturētas, bet patlaban ir atbrīvotas no policijas izolatora.

KNAB atzina, ka, iespējams, izmeklēšanas gaitā aizdomās turēto personu skaits varētu palielināties. KNAB nekomentēja, vai par aizdomās turēto varēt kļūt cits RTAB valdes loceklis - Rīgas domes deputāts Maksims Tolstojs (S).

KNAB izmeklētāju rīcībā esošie fakti liecinot, ka RTAB amatpersonas, iespējams, izšķērdējušas nodibinājuma finanšu līdzekļus lielos apmēros, tajā skaitā, noslēdzot fiktīvus sadarbības līgumus, apmaksājot privātus izdevumus, viltojušas un izmantojušas viltotus dokumentus, nodarbinājušas fiktīvus darbiniekus, kā arī prettiesiski izkrāpušas finanšu līdzekļus lielos apmēros. Sākotnējie aprēķini liecina, ka noziedzīgu darbību rezultātā nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 300 000 eiro apmērā, tomēr nodarīto zaudējumu apmērs tiks precizēts, veicot grāmatvedības ekspertīzes.

KNAB iegūtā informācija liecina, ka noziedzīgo nodarījumu pēdas ved uz ārvalstīm, līdz ar to procesa virzītājam bija jānosūta vairāki Eiropas izmeklēšanas rīkojumi, kā arī būs jānosūta vairāki tiesiskās palīdzības lūgumi, kas varot būtiski pagarināt krimināllietas izmeklēšanas laiku.

KNAB darbinieki 13.maija rītā ieradās RTAB un Rīgas domes telpās, lai veiktu kratīšanu minētajā kriminālprocesā.

Citi šobrīd lasa

Nekronētā karaliene un teātra dīva Vija Artmane - šodien viņai būtu 90 3
Parādās jaunas detaļas par jūrā pazudušo mākslinieku Aigi Auderu
Limbažu pusē nakts laikā vairāki vīrieši ielauzušies lauku mājā un nolaupījuši cilvēku 1
Tēmas: Rīgas dome, KNAB
Skatīt visus komentārus

Достали? Принц Уильям отказывается жить под одной крышей с Гарри и Меган

«Сердце запускали пять раз»: 12-летняя девочка из Петербурга захлебнулась в бассейне в Турции и впала в кому