Rīgas ielās nedrīkst dzert alu, taču odekolonu drīkst
"Par alkohola lietošanu vai pat atvērtu pudeli sabiedriskā vietā var sodīt. Tomēr ir ļaudis, kuri iestiprinās ar lēto odekolonu. Tas it kā nav alkohols. Vai šādos gadījumos draud atbildība?" žurnālam "Likums un Taisnība" vaicāja rīdzinieks Andris.
Kaspars Vārpiņš, Liepājas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists "Likumam un Taisnībai" skaidro:
“Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171. pants paredz: “Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, – izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu no 140 līdz 350 eiro. Teorētiski odekolona lietošana sabiedriskā vietā ir pārkāpums, ja tas tiek lietots apreibināšanās nolūkos. Jo, veicot alkohola pārbaudi izelpā, alkometrs uzrādīs alkoholu izelpā.”
Turpretī Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists, saka: “Odekolona lietošana normatīvajos aktos nav regulēta, tāpēc policija nevar sodīt ne par odekolona dzeršanu, ne par atvērtu odekolona pudeli publiskā vietā.”