Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki konvojē ilggadējo Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes vadītāju Āriju Stabiņu, kurai Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. 2012.gada 19.septembris. (Foto: LETA)

Ārijai Stabiņai inkriminē vairāku tūkstošu eiro saņemšanu kukuļos 25

112
17. martā 15:15 2019. gada 17. martā 15:15
Jauns.lv / LETA
Ģenerālprokuratūra bijušajai Rīgas domes amatpersonai Ārijai Stabiņai inkriminē kukuļu saņemšanu par kopējo summu 6018 eiro. Jau ziņots, ka Stabiņas lieta nesen tika nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Bijusī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece šajā lietā pie kriminālatbildības saukta par kukuļņemšanu un ar to saistīto dienesta viltojumu, kas noticis no 2012.gada marta līdz septembrim, kad viņa tika aizturēta. Viņa apsūdzēta deviņu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, no kuriem septiņus izdarījusi grupā ar pašvaldības darbinieci, kuras lietu jau skata Rīgas apgabaltiesa apelācijas kārtībā.

Tāpat persona saukta pie kriminālatbildības par to, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās norādījusi nepatiesas ziņas.

Ņemot vērā, ka apsūdzētā 2013.gada vasarā bija izsludināta starptautiskajā meklēšanā, kriminālprocess tika sadalīts un pret divām personām piemēroti prokurora priekšraksti par sodu, ar deviņām personām slēgtas vienošanās par sodu, bet pret vienu juridisko personu piemēroti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi. Vēl pret vienu personu lieta nosūtīta tiesai vispārējā kārtībā, kura tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā apelācijas kārtībā.

Ilggadējo Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes vadītāju Stabiņu korupcijas apkarotāji par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu aizturēja 2012.gada rudenī. Pēc pāris mēnešiem tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret drošības naudu un, kad pusgadu vēlāk tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi.

Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, izsludināja arī starptautiskajā meklēšanā, līdz beidzot pagājušā gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja tikai trīs mēnešus. Pirms dažām nedēļām Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārskatīja viņai piemēroto drošības līdzekli un iepriekš vairāk nekā piecus gadus bēguļojušo Stabiņu no apcietinājuma atkal atbrīvoja, jo beidzās tiesību ierobežošanas termiņš.

Saistītās ziņas

Vienreiz no valsts jau aizbēgusī Ārija Stabiņa tagad atkal izlaista brīvībā 74
Bez Ārijas Stabiņas pasaulē meklētāko sarakstā palikuši vēl četri ar Latviju saistīti noziedznieki 30
Rīgas lidostā apcietināta bēguļojusī Ārija Stabiņa 70

Citi šobrīd lasa

Četri bērni Austrālijā nozaguši vecāku auto, lai aizbēgtu no mājām - visi atrasti 900 kilometru attālumā 25
Vientuļais tēvs no Teksasas maina savu dzīvi pēc tam, kad meitai pajautā stila padomu randiņam 11
VIDEO: Makrona lepnā skatiena pavadīts, virs Elizejas laukiem dižojas lidojošs karavīrs 3
Tēmas: Rīgas dome
Skatīt visus komentārus

"На кассе поняла - мой счет заблокирован": жительница Латвии в шоке от взыскания алиментов

В Юрмале после концерта жестоко избили женщину, а потом и заступившегося за нее мужчину 3