Miris "Čikāgas piecīšu" dalībnieks Uldis Streips
Sēru vēsts pienākusi no ASV - mūžībā devies viens no leģendārās trimdas mūziķu apvienības "Čikāgas piecīši" pīlāriem Uldis Streips. Uldis bija onkulis Latvijā mīlētajam žurnālistam Kārlim Streipam.
Vēsti par sava ilggadējā biedra Ulda nāvi izplatīja "Čikāgas piecīšu" solists Armands Birkens. Uldis miris savās mājās ASV, būdams fiziski vesels. Streipa sagumšana sākusies pēc viņa sievas nāves, kura ilgi cīnījās ar krūts vēzi. "Tas Uldi līdz pamatiem sagrāva," atsaucoties uz Birkena teikto, portālam Jauns.lv vēsta dziedātāja Ilze Laila Purmaliete. Uldis Streipu, visticamāk, izvadīs Luisvilā, ASV, taču atvadu datums vēl nav zināms.
Jauns.lv izsaka līdzjūtību "Čikāgas piecīšu" cienītājiem, bijušajiem un esošajiem dalībniekiem, kā arī žurnālistam Kārlim Streipam.
Streips, kurš studējis bakterioloģiju, ikdienā strādājis par profesoru un savā aptuveni 40 gadu ilgajā stāžā apmācījis ap 2000 ārstu. 2009.gadā viņš ar Vītolu fonda atbalstu dibināja Hugo un Eleonoras Streipu piemiņas stipendiju. Stipendijas mērķis ir atbalstīt jauniešus, kas vēlas studēt kādā Latvijas augstskolā.
Ansamblis "Čikāgas piecīši" saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.
"Čikāgas piecīši" uzskatāmi par senāko muzicējošo latviešu populārās mūzikas grupu, kas dibināta 1961.gada pavasarī, kad 11.martā uz savu pirmo koncertu sapulcējās Modris Avotiņš, Uldis Ievans, Jānis Rinkušs un Legzdiņš. Kopumā šajos gados ansambļa sastāvā darbojušies vairāk nekā 30 mūziķi un dziedātāji.
Pateicoties "Čikāgas piecīšiem," Latvijas klausītāji varēja iepazīt citādi nepieejamo Boba Dilana, "Paul&Mary" un citu zvaigžņu repertuāru latviešu valodā, kas tika atskaņots visai demokrātiski - ar dažām ģitārām un balsīm. Ar savu repertuāru ansamblis saucams arī par latviešu kantri mūzikas pamatlicēju.
Jau savas darbības pirmajos gados "Čikāgas piecīši" kļuva populāri un pamazām apceļoja visas 30 tolaik ASV darbīgās latviešu kolonijas, kam sekoja koncerti Kanādā. Dzimtenē pirmā ansambļa uzstāšanās notika 1989.gadā Mežaparka Lielajā estrādē, kur sapulcējās 100 000 klausītāju.
Turpmāk "Čikāgas piecīši" Latvijā bijuši bieži viesi, 2011.gadā sniedzot savu pirmo atvadu turneju, tādējādi nosvinot savas pastāvēšanas 50.gadadienu.
"Čikāgas piecīšu" diskogrāfijā ir vismaz 12 skaņuplates, 16 kasetes un 10 kompaktdiski, kuru vidū ir gan studijas, gan koncertieraksti, arī labāko skaņdarbu izlases, un tādas dziesmas "Mūsu mīlestība", "Par mani, draudziņ, nebēdā", "Es redzēju bāleliņu", "Līgo dziesma", "Lai visa pasaule to redz" un arī lustīgās "Made In Latvija", "Es savai līgavai", "Jo man garšo alus" un daudzas citas.
Par godu "Čikāgas piecīšu" pusgadsimta jubilejai 2011.gadā tika uzņemta dokumentālā filma "Par mani, draudziņ, nebēdā".