Pabriks pēc tikšanās ar Vējoni: prezidents grib vēlreiz tikties ar Saeimā pārstāvētajām partijām
Svarīgi saprast, kuras partijas ir gatavas veidot koalīciju, tāpēc pirms jauna premjera nominēšanas Valsts prezidents Raimonds Vējonis plāno vēlreiz tikties ar parlamentā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, otrdien pēc tikšanās ar Vējoni žurnālistiem sacīja apvienības "Attīstībai/Par!" premjera amata kandidāts Artis Pabriks.
Viņš pauda, ka pašlaik partiju nesaprašanās nav par vienu vai otru premjera amata kandidātu, bet gan par to, vai šīs partijas var vienoties par darbu valdībā. Līdz ar to arī prezidents šodien vai rīt vēlētos tikties ar Saeimā pārstāvētajām partijām, piebilda Pabriks.
Viņš norādīja, ka saruna par koalīcijas veidošanu būtu jāsāk visiem sešiem politiskajiem spēkiem, proti, visām parlamentā ievēlētajām partijām, izņemot "Saskaņu".
Prezidents pašlaik neapsverot domu par ārkārtas vēlēšanām. Šāda iespēja nav prezidenta plānā un nebūs, akcentēja Pabriks.
Runājot par savu kandidatūru premjera amatam, Pabriks norādīja, ka saņēmis pretrunīgus signālus no atsevišķām partijām. "KPV LV" un Jaunā konservatīvā partija (JKP) publiski paziņoja, ka Pabrika vadītājā valdībā neies. Tomēr Pabriks ir informēts, ka "KPV LV" valdē šāda lēmuma neesot pieņemts.
Kā ziņots, Valsts prezidents šodien Rīgas pilī tiekas ar "Attīstībai/Par!" (AP) Ministru prezidenta amata kandidātu Pabriku un partijas "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu.
7.novembrī Valsts prezidents Ministru prezidenta amatam nominēja Jaunās konservatīvās partijas premjera amata kandidātu Jāni Bordānu, dodot laiku līdz 21.novembrim panākt vienošanos par nākamās koalīcijas aprisēm, iespējamo valdības sastāvu un Saeimas vairākuma atbalstu.
Taču pēc nedēļu ilgiem JKP centieniem vienoties par iespējamo Bordāna valdību un tās darbiem vairākas partijas nolēma izstāties no šīm sarunām. Ņemot to vērā, prezidents Bordāna nomināciju atsauca.
Politiķiem pagaidām nav izdevies vienoties par topošo valdību un pat koalīcijas sastāvu. Valdības veidošanas sarunās iesaistīti seši politiskie spēki - "KPV LV", JKP, "Attīstībai/Par!", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī "Jaunā Vienotība" (JV).
JKP uzsver, ka valdībā nesadarbosies ar ZZS, tāpēc piedāvāja veidot piecu partiju koalīciju. Pārējiem politiskajiem spēkiem gan nav būtisku iebildumu pret ZZS iekļaušanu valdībā.