Latvijas simtgadei veltīta tēlniecības izstāde "Ceļš"
Rīgas Sv. Pētera baznīcā norisināsies Latvijas simtgadei veltīta tēlniecības izstāde "Ceļš", kas atspoguļos Latvijas tēlniecības attīstību no vecmeistariem līdz mūsdienām, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.
Izstāde “Ceļš” ir visaptveroša tēlniecības ekspozīcija, kurā tiek pārstāvēti vairāk nekā 40 autori no dažādām paaudzēm. Izstāde apskatāma no 27. jūlija līdz 26. augustam.
Tēlniecības izstādē “Ceļš” apskatāmi vēsturiski nozīmīgi darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijām, kas joprojām nav publiski apskatāmi citās ekspozīcijās, kā arī pavisam jauni darbi.
Izstādē pārstāvētas tādas radošas personības kā Emīls Melderis, Valdis Albergs, Aleksandra Briede, Lilija Līce, Juris Mauriņš, Laimonis Blumbergs, Igors Vasiļjevs, Valda Malēja, Ilga Zandberga, Aivars Gulbis, Ēvī Upeniece, Kārlis Dane, Zigmunds Bielis, Vija Dzintare, Jānis Strupulis, Ligita Franckeviča, Ojārs Breģis, Vera Veisa, Ģirts Burvis, Agnese Rudzīte-Kirillova un citi.
Izstāde “Ceļš” ir ne tikai ievērojams kultūras un mākslas notikums, bet arī svētki tēlnieku sabiedrībai, un simtgades ietvaros ar to tiks godināts viņu ieguldījums Latvijas mākslas kopainā, jo tēlniecība Latvijas mākslā ir viens no pīlāriem un tā ir plaši pārstāvēta visos laikos.
Ekspozīcijas koncepcija ir - parādīt Latvijas tēlniecības tradīciju attīstības plūdumu, demonstrēt izcilākos simtgades tēlniecības pārstāvjus, viņu dažādo domāšanas veidu, stilu un izteiksmi. Izstādes mērķis ir aktualizēt tēlniecības nozīmi Latvijas tēlotājmākslas kontekstā, kā arī tās daudzveidību. Formas meklējumi, eksperimenti ar virsmas apstrādi un materiālu attiecībām, sižetiski vēstījumi un atklāsmes tēlniecības darbus dara par piesātinātu informācijas nesēju telpiskajā vidē. Sākot ar akadēmiskās tēlniecības pamatlicējiem, līdz pat laikmetīgajai tēlniecībai ekspozīcijas vadmotīvs ceļš gan saturiski, gan scenogrāfiskajā noformējumā pasvītro tēlniecībā vienmēr pastāvošo dzīvīgumu un attīstību.
Projekta vadītāja un kuratore – br.ook interior architecture vides dizainere Ligita Breģe.