Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lai gan parasti komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumos lielākoties piedalās vecāka gada gājuma cilvēki, šoreiz bija redzamas arī vairākas jauniešu grupas. (Foto: LETA)

FOTO: Rīgā piemin komunistiskā genocīda upurus - pirms 77 gadiem no Latvijas deportēja tūkstošiem cilvēku 72

Sabiedrība
2018. gada 14. jūnijā 14:17 2018. gada 14. jūnijā 14:17 | Papildināts, 2018. gada 14. jūnijā 15:19
Jauns.lv / LETA
Ap 1000 cilvēku Vecrīgā devās komunistiskā genocīda upuru piemiņas gājienā.

Pieminot komunistiskā genocīda upurus, šodien Vecrīgā gājienā no Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli devās aptuveni 1000 cilvēku. Pasākumi notika arī pie Šķirotavas cietuma, kā arī Rīgas pilī, kur pulcējās fonda "Sibīrijas bērni" biedri.

Gājiena priekšgalā bija vairāki politiķi, tostarp Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Daudzi rokās turēja valsts karogu sēru noformējumā, simbolizējot 77.gadskārtu kopš 1941.gada 14.jūnija deportācijām. Kāds vecāks kungs gājiena priekšgalā nesa krustu. Lai gan parasti komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumos lielākoties piedalās vecāka gada gājuma cilvēki, šoreiz bija redzamas arī vairākas jauniešu grupas. Notiekošo fotoaparātos iemūžināja tūristu grupiņas, kas pusdienlaikā kuplā skaitā bija sastopamas vecpilsētā.

1941.gada naktī no 13. uz 14.jūniju notika Latvijas iedzīvotāju masveida izvešana uz PSRS Sibīrijas, Tālo Austrumu un Tālo Ziemeļu apgabaliem. Kopumā šajā naktī no Latvijas tika izvesti vairāk nekā 15 000 cilvēku.

Citi šobrīd lasa

Ziemas košums: visi adījumi ir jaunās sezonas modes tendence
Kuri produkti pazemina holesterīnu? 8
Viens no Kokneses kokaīna lietā aizturētajiem savulaik dāsni ziedojis ZZS 140
Skatīt visus komentārus

"Можно сказать, окунулась": Ольга Бузова села голым задом в снег в Куршевеле

Пугачева не пришла и телефоны вместо закусок: Игорь Николаев скромно отметил день рождения