Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ģenerālprokurora izveidotā komisija Burkāna pērnā gada darbu novērtējusi kā ļoti labu. (Foto: LETA)

Netīrās naudas apkarotāja Burkāna darbs Ģenerālprokuratūrā novērtēts kā ļoti labs 22

Ziņas
17. aprīlī 17:10 2018. gada 17. aprīlī 17:10
Jauns.lv / LETA
Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera izveidotā komisija pašreizējā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) priekšnieka Viestura Burkāna darbu par 2017.gadu novērtējusi kā ļoti labu, pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Dienesta priekšnieka darba izpildi par katru kalendāro gadu vērtē nākamā gada pirmajā ceturksnī. To dara ģenerālprokurora izveidota komisija, kurā iekļauti pārstāvji no katra Ģenerālprokuratūras departamenta un Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas.

Vienlaikus Eiduka teica, ka ģenerālprokurors vēl nav saņēmis Kontroles dienesta vadītāja amata pretendentu novērtēšanas komisijas atzinumu.

Kalnmeieram nākamais Kontroles dienesta vadītājs būs jāizraugās no četriem pretendentiem, otrdien žurnālistiem sacīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Komisija, kas veica Kontroles dienesta vadītāja amata pretendentu novērtēšanu, otrdien noslēdza savu darbu. Valsts kanceleja otrdien ģenerālprokuroram nosūtīs komisijas atzinumu par četriem pretendentiem.

Citskovskis skaidroja, ka ģenerālprokurors, saņemot Valsts kancelejas sniegto informāciju, izvērtēs, kuru no pretendentiem apstiprināt amatā. Ģenerālprokuroram ir arī tiesības uzaicināt pretendentus uz sarunu.

Pretendentu vārdi netiek atklāti, taču publiski zināms, ka viens no viņiem ir Burkāns.

Pašreizējais dienesta vadītājs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998.gada un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.maijā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (V) iepriekš norādīja, ka Kontroles dienestu ir nepieciešams stiprināt, palielinot tā kapacitāti un nodrošinot labu pārvaldību, kā arī sadarbību ar citām atbildīgajām institūcijām. "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestā ir nepieciešamas radikālas izmaiņas, ko var nodrošināt, rīkojot caurspīdīgu, skaidri saprotamu atlases procesu, kas ļautu šai valstij nozīmīgajai institūcijai izvēlēties labāko vadītāju," uzsvēra premjers.

Citi šobrīd lasa

Dināra Rudāne pastāsta, kā jutusies pēc meitas piedzimšanas: "Man šķita, ka sāks braukt jumtiņš" 6
Andris Kivičs ar jauno mīlu jau iziet sabiedrībā 10
Vietējais soctīklu hits: cilvēki sajūsmā par policijas kadetu deju Ķekavas pansionātā 46
Skatīt visus komentārus

Видео: Алла Пугачева зажгла на дне рождения подруги в черном коротком платье

Школьницы случайно задушили подругу, а потом изобразили самоубийство