Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Skatītāji XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā. (Foto: LETA)

Dziesmu un Deju svētku laikā Mežaparka Lielās estrādes teritorijā būs ap 120 tirdzniecības vietu 6

Sabiedrība
2018. gada 12. aprīlī 12:15 2018. gada 12. aprīlī 12:15
LETA
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XVI Deju svētku laikā Mežaparka Lielās estrādes teritorijā plānotas aptuveni 120 tirdzniecības vietas, ceturtdien iepazīšanās laikā ar estrādes pārbūves darbiem pastāstīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Līdz 20.aprīlim paredzēts izsludināt tirdzniecības vietu nolikumu, kad arī taps zināmi kritēriji tirgotāju atlasei.

Juhņēviča norādīja, ka tirgotāji tiks atlasīti, ņemot vērā svētku būtību.

Kā ziņots, 2017.gada 20.aprīlī uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgums par estrādes pārbūvi. Pirmās kārtas būvniecības darbus, kas paredz jauna skatītāju laukuma izbūvi, pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic PS "LNK, RERE".

Pirmās kārtas izmaksas kopā ar pievienotās vērtības nodokli ir 32 miljoni eiro, savukārt kopējās izmaksas par abām kārtām varētu sasniegt par 77 miljonus eiro.

Projekta īstenotāji šogad februārī informēja, ka laikus neparedzētu darbu dēļ izveidojies sadārdzinājums 200 000 eiro apmērā. Tas tiek skaidrots ar dažādiem neparedzētiem apstākļiem, piemēram, ģeorežģa izbūvi zem bruģa, lai pēc pāris gadiem tajā neveidotos izciļņi. Kopā šo 200 000 eiro sadārdzinājumu veido 20 dažādas izmaksu pozīcijas, tostarp arī atsevišķi ugunsdrošības sistēmas risinājumi.

Ar estrādes pārbūves darbiem galvenokārt paredzēts palielināt tās ietilpību un plūsmas, lai dziedātāju un skatītāju nomaiņa notiktu dinamiskāk, kā arī uzlabot estrādes skanīgumu. Skatītāju lauka pieejamību iecerēts uzlabot, izveidojot skatītāju piekļūšanu no abām estrādes pusēm, kā arī izveidojot lielākas kāpnes nokļūšanai skatītāju sēdvietās. Savukārt estrādē iecerēts veidot vairākas uzejas no aizmugures puses pa visu perimetru, lai paātrinātu koristu nomaiņu.

Valsts simtgadei veltītie svētki notiks Rīgā no 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Mežaparka būvprojektu ekspluatācijā plānots nodot šī gada 18.jūnijā.

Citi šobrīd lasa

Igaunijā saņemta pirmā atļauja eitanāzijai: no dzīves atteikusies skolotāja, četru bērnu māte 5
Tikai vakarā izkāpi no zābakiem? Kā atpūtināt kājas
Gripa pamatīgi iebiedējusi Latvijas iedzīvotājus: vakcīnas vairs nav pieejamas teju nekur 54
Skatīt visus komentārus

Шокирующее видео: лифт раздавил выходившего юношу

"Все у нас было!": Басков рассказал подробности романа с Волочковой