"ABLV Bank" apņēmusies mainīt biznesa modeli
"ABLV Bank" ir apņēmusies mainīt biznesa modeli, samazinot norēķinu pakalpojumus un fokusējoties uz aktīvu pārvaldīšanu, ceturtdien preses konferencē pavēstīja bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Reinfelds.
"ABLV Bank" informē par progresu sarunās ar Eiropas Centrālo banku
"ABLV Bank" ir apņēmusies mainīt biznesa modeli, samazinot norēķinu pakalpojumus un fokusējoties uz aktīvu pārvaldīšanu, ceturtdien preses konferencē pavēstīja bankas ...
Viņš stāstīja, ka bankas darbības stratēģija paredz īstermiņa un vidēja termiņa risinājumus. Tostarp vidējā termiņā "ABLV Bank" plāno sniegt paskaidrojumus ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijai ("FinCEN"), lai tā atceltu lēmumu, kas ierobežo bankas darbību.
Tāpat banka apņēmusies mainīt biznesa modeli. "Patlaban ar ārvalstu klientiem strādājam divos virzienos - starptautisko norēķinu pakalpojumi un aktīvu pārvaldīšana, turklāt katrā kategorijā ir atšķirīgi klienti. Augsta riska bizness ir saistīts ar norēķinu pakalpojumiem, kurus plānojam būtiski samazināt, bet nākotnē fokusēsimies uz aktīvu pārvaldīšanu, kur bankai ir ļoti liela pieredze," skaidroja Reinfelds.
Tuvākajā laikā "ABLV Bank" plāno veikt arī atkārtotu neatkarīgu auditu, pārskatīt korporatīvās pārvaldības jautājumus un to, kādā viedā bankā tiek pieņemti lēmumi. "Šī darba veikšanai ir nodarbināti vairāk nekā 100 cilvēku, savukārt infrastruktūrā, kas pārbauda klientus un darījumus, esam ieguldījuši tuvu 20 miljoniem eiro," atzina bankas pārstāvis.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), izpildot Eiropas Centrālās bankas instrukciju, kopš 19.februāra uz laiku ir noteikusi "ABLV Bank" maksājumu ierobežojumus, liedzot veikt debeta operācijas klientu kontos jebkurā valūtā.
"FinCEN" februāra vidū paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.
"FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.
"ABLV Bank" pārstāvji norādīja, ka sagatavotais ziņojums ir departamenta priekšlikums, par kuru 60 dienu laikā var iesniegt rakstiskus iebildumus. Banka izskata iespējas, lai "FinCEN" pārskatītu savus priekšlikumus. "Banka pieliks visas pūles, lai atspēkotu izteiktos apgalvojumus," uzsvēra bankā. Tāpat bankas pārstāvji apgalvoja, ka "ABLV Bank" un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām, tādēļ "FinCEN" paziņojumā paustais bankai ir pilnīgi nepieņemams.
Pēc aktīvu apmēra "ABLV Bank" 2017.gada septembra beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem - Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei - uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas pamatkapitāla. "ABLV Bank" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. "ABLV Bank" atrodas tiešā Eiropas Centrālās bankas uzraudzībā.