2009. gada 5. marts, 13:25

Toms Veits ieņem 29.vietu pasaules ziemas orientēšanās čempionātā garajā distancē

Rusutsu (Japāna), 5.marts, LETA. Pasaules ziemas orientēšanās čempionātā garajā distancē ceturtdien labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Toms Veits, kurš ieņēma 29.vietu.

Par 18,8 kilometrus garās distances uzvarētāju kļuva Krievijas pārstāvis Andrejs Lamovs, kurš distanci veica vienā stundā, 26 minūtēs un 31 sekundē. Sudraba medaļu izcīnīja vēl viens krievs Eduards Hreņikovs, kurš uzvarētājam zaudēja deviņas sekundes, bet bronzas godalga nonāca Somijas orientierista Oli Markusa Taivanena īpašumā, kas no Lamova atpalika par vienu minūti un 25 sekundēm.

Veits distanci veica vienā stundā, 45 minūtēs un 45 sekundēs, Edgars Sparāns finišēja pēc vienas stundas, 57 minūtēm un 21 sekundes, ieņemot 41.vietu, bet Artūrs Grīnbergs ceturtdien nestartēja.

Piektdien sportistiem būs atpūtas diena, bet sestdien notiks sacensības vidējā distancē.

Jau ziņots, ka sprinta distancē otrdien labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Veits, kurš ierindojās 29.vietā. Sparāns ierindojās 35.vietā, bet Grīnbergs finišēja 44.pozīcijā 51 dalībnieka konkurencē.