2009. gada 6. marts, 12:49

"Nekā personīga" neliek atsaukt ziņas par iespējamu noziedznieku grupējumu VID

Jauns.lv

Rīga, 6.marts, LETA. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien pilnībā noraidīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) prasību, kurā lūgts atsaukt, pēc iestādes domām, nepatiesu informāciju, kas 2008.gada februārī izskanējusi "TV3" raidījuma "Nekā personīga" sižetos saistībā ar VID.

Tiesas spriedumu VID 20 dienu laikā var apstrīdēt Rīgas apgabaltiesā, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

VID tiesā apstrīdēja 2008.gada 10.februāra raidījumā vēstīto, ka, iespējams, "pastāv kāds sens noziedzīgs grupējums, kura saites atduras VID", kā arī iebildis pret sižetā vēstīto par iespējām ar kukuļu starpniecību panākt vairāk nekā 100 000 latu nodokļu uzrēķinu atcelšanu, aģentūrai LETA pauda VID Komunikācijas nodaļā.

VID prasībā lūdzis atzīt par nepatiesām virkni frāžu, kas izskanējušas 10.februāra un 17.februāra raidījumos, kā arī nodrošināt to atsaukumu, aģentūra LETA uzzināja VID.

Aģentūras LETA arhīvā pieejamie dati liecina, ka pērn 10.februārī "Nekā personīga" vēstīja par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veikto kratīšanu bijušā VID ģenerāldirektora Andreja Sončika birojā "Cita līnija", kur atrasti arī VID dokumenti.

Tāpat raidījums ziņoja par VID bijušā darbinieka Edgara Cera piedāvājumu uzņēmējai Irinai Zēvelei izkārtot viņai nelabvēlīgā 130 000 latu nodokļu uzrēķina atcelšanu, par to saņemot 10% no uzrēķinātās summas. Naudas nodošanu esot fiksējušas KNAB kameras un mikrofoni. Ticis norunāts, ka kukuli skaidrā naudā maksās divās daļās - pirmo uzreiz, bet otro - pēc uzņēmējai labvēlīgā lēmuma saņemšanas.

Savukārt 17.februāra raidījumā tika pārraidīts sižets par "Ogres namu" līdzīpašnieka nekustamo īpašumu tirgotāja Aivara Vjakses it kā VID doto kukuli ar mērķi atbrīvoties no Ieņēmumu dienesta noteiktā 140 000 latu nodokļu uzrēķina.

Raidījums vēstīja, ka uzņēmējs pagājušā gada rudenī esot "izgājis uz kontaktiem" ar starpniekiem, kuri solījuši lietas sakārtot tā, lai nauda valsts kasē nebūtu jāatmaksā. Vjakses juridiskais pārstāvis Mārtiņš Krieķis raidījumā sacīja: "Kā šī kukuļa saņēmēji tika minēts Smilšu ielas juridiskais birojs un [VID vadītājs Dzintars] Jakāns."

Nauda esot tikusi paņemta un bijusi iezīmēta. Divi ar kriminālām aprindām saistītie starpnieki tālāk KNAB jau izveduši uz vēl kādu personu - juristu Oskaru Viļumu, kuru Komercreģistrā var atrast kā saistītu ar degvielas biznesu. Otrā Vjakses kukuļa daļa neesot nodota, vēstīja raidījums.

Jakāns paudis pārliecību, ka kukuli VID darbiniekiem nemaz nav bijis plānots nodot.

VID prasību pret "TV3" un "Popacademy" Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa bija plānojusi izskatīt jau pērnā gada rudenī, taču saistībā ar papildu pierādījumu iesniegšanu lietas izskatīšana tika atlikta.

VID prasībā pret "TV3" un producentu apvienību lūdzis nodrošināt informācijas atsaukumu laikrakstos "Diena", "Neatkarīgā", "Čas", kā arī ziņu aģentūrā LETA un interneta portālos "Apollo" un "Delfi".