Katrs reģions zaudēs simts policistu
Sabiedrība
2009. gada 22. maijs, 23:59

Katrs reģions zaudēs simts policistu

Jauns.lv

Īstenojot Valsts policijas reģionālo reformu, tiks izveidotas piecas reģionālās pārvaldes un no katra reģiona varētu tikt atlaisti aptuveni 100 policijas darbinieki.

Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins, atzina, ka darbu policijā galvenokārt zaudēs atbalsta funkciju sniedzošie darbinieki - grāmatveži, finansisti, juristi. Voins atturējās šodien nosaukt precīzus skaitļus par atbrīvojamo cilvēku skaitu, jo neesot veikti vēl visi aprēķini.

Voins arī norādīja, ka reformas gaitā iedzīvotāji necietīs un policija nodrošinās visus pakalpojumus pašreizējā līmenī. Kā viens no ieguvumiem būšot administratīvā aparāta samazināšana, kas tiks bāzēta vienā reģiona centrā.

Ja viss veiksies kā iecerēts, reformu plānots pabeigt nākamā gada 1.janvārī, izveidojot Kurzemes reģiona Policijas pārvaldi (RPP) Liepājā, Zemgales RPP - Jelgavā, Vidzemes RPP - Valmierā, Latgales RPP - Daugavpilī, bet Rīgas RPP - galvaspilsētā. Rīgas RPP reforma tiks pabeigta jau agrāk - šā gada rudenī, jo ar 1.jūliju tai tiks pievienota Jūrmala, bet 1.septembri - Ogre.

Jau ziņots, ka Valsts policijas attīstības plāns paredz vērienīgas reformas, tostarp reģionālo centru izveidi Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē, Latgalē, bet centrālo - Rīgā.

Tuvākās reformas jau gaidāmas no šā gada 1.jūlija, kad Jūrmalas pilsētas Policijas pārvaldi (PPP) plānots pievienot Rīgas reģiona pārvaldei (RRP), tādējādi Jūrmalā tiks izveidots policijas iecirknis.

Kā iepriekš informēja Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis, patlaban pie šī jautājuma ļoti cītīgi strādā speciāla darba grupa, kas analizē un izvērtē visus reorganizācijas apstākļus, tostarp policijas noslodzi konkrētajā pilsētā.

Jūrmalā tiks izveidots iecirknis un policija pildīs visas savas funkcijas - cīņu ar organizēto noziedzību un sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, taču šīs reorganizācijas rezultātā notiks arī vērienīga optimizācija. Tā galvenokārt skars loģistikas jautājumus - grāmatvedību, dažādu atļauju izsniegšanu iedzīvotājiem. Šīs nodaļas tiks pievienotas RRP, un jautājumus risinās centralizēti.

Darbu, visticamāk, zaudēs arī policisti, taču katrs darbinieks tiek vērtēts atsevišķi. Ķuzis vēl nevēlējās prognozēt, cik cilvēkus varētu skart iespējamā atlaišana no darba, jo tikai aprīlī darba grupa sāka strādāt pie šī reorganizācijas plāna un pagaidām daudz vēl esot neskaidrību.

Jaunums ir tas, ka Jūrmalas iecirknī vairs nebūs savu ceļu policistu un patruļpolicistu. Šos kadrus pievienos RRP vienotajai patruļpolicijai un Ceļu policijai. Mērķis ir pavisam vienkāršs - lai neveidotos iespējamās koruptīvās saites jeb pieradums, ka vienā konkrētā pilsētā strādā vieni un tie paši policisti. Turpmāk ceļu policists vai patruļpolicists par to, kurā vietā strādās, uzzinās no rīta, atnākot uz darbu, skaidroja Ķuzis.

Līdzīga veida reforma sagaida arī Ogres rajona Policijas pārvaldi. To Rīgas reģionam plāno pievienot no šā gada 1.septembra.

Ķuzis norādīja, ka šāda veida reorganizācijas nes ļoti pozitīvus rezultātus. Rīgas reģionu sāka veidot pirms diviem gadiem, pievienojot galvaspilsētai Rīgas rajona Policijas pārvaldi. Tas esot ļāvis jau atklāt vairākas sarežģītas lietas, ko, iespējams, nevarētu atšķetināt viena maza policijas pārvalde.

LETA/foto:LETA