Izklaidēm kabatas naudu tērē 41% bērnu
Sabiedrība

Izklaidēm kabatas naudu tērē 41% bērnu

Jauns.lv

Galvenokārt izklaidēm kabatas naudu tērē 41% bērnu, turklāt zēni šajā ziņā apsteidz meitenes. Savukārt ēšana ir galvenais izdevumu mērķis 17% bērnu.

Izklaidēm kabatas naudu tērē 41% bērnu...

Vecāki vairāk nekā paši bērni domā, ka kabatas nauda tiek uzkrāta...
Vecāki vairāk nekā paši bērni domā, ka kabatas nauda tiek uzkrāta...

Ēšana ir galvenais izdevumu mērķis 17% bērnu.

Jaunieši neuzskata kabatas naudu par ienākumiem, no kuriem veidot uzkrājumus, tomēr kādu latu atlikt cenšas 14% bērnu.

Gandrīz puse no aptaujātajiem vecākiem - 45% - ir pārliecināti, ka bērni kabatas naudu galvenokārt tērē dažādiem pirkumiem, bet 41% vecāku domā, ka bērni tērē ēšanai.

To, ka bērni visbiežāk naudu izdod par izklaidēm, pauž 35% vecāku. Vecāki vairāk nekā paši bērni domā, ka kabatas nauda tiek uzkrāta, proti, 18%. Vecāku īpatsvars, kuri nezina savu bērnu tēriņu mērķus, ir 8%, un lielākoties tie ir tēvi.

Aptaujas laikā vecāki pauda nopietnas bažas par dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar bērnu skolas gaitām. Visvairāk jeb 29% gadījumu vecāki ir nobažījušies par to, kā bērniem veiksies skolā. 24% gadījumu vecāki mēģina izvērtēt, vai pietiks naudas bērnu pulciņiem un ārpusskolas nodarbībām, savukārt 22% - vai pietiks līdzekļu visu skolai nepieciešamo lietu iegādei.

Mācību gadu ar prieku un bez raizēm sagaida 7% vecāku, un cittautiešu vidū ir divreiz vairāk optimistu - 10%, bet latviešu ģimenēs - 5%. Par mācību gada sākumu vairāk priecājas tēvi nekā mātes.

Vislielākās bažas par to, kā bērnam veiksies skolā, ir vecākiem ar pamatizglītību - 87%, kā arī 40% vecāku, kuri palikuši bez darba. Viņiem arī vislielākās raizes par to, vai pietiks naudas ārpusklases nodarbībām.

Bērnu aptauja tika veikta šī gada 20.augustā sadarbībā ar portālu "draugiem.lv" kā interneta aptauja, tajā piedalījās 26 327 bērni vecumā līdz 19 gadiem.

Vecāki, kuriem ir bērni skolas vecumā, tika aptaujāti sadarbībā ar "Market Data", izmantojot interneta aptauju. Aptaujā piedalījās 264 vecāki vecumā no 26 līdz 60 gadiem.

LETA