Patversmēs biežāk nonāk aizbraucēju dzīvnieki
Dzīvnieku patversmē „Dzīvnieku draugs” pēdējā laikā biežāk nonāk dzīvnieki, kuru saimnieki dodas prom no Latvijas portālam kasjauns.lv pastāstīja patversmes vadītāja Solvita Vība.
„Ja agrāk gada laikā bija tikai viens vai divi šādi gadījumi, tad tagad teju katru dienu saimnieki zvana vai atved savus mīluļus,” novērojusi Vība. Daudzi prombraucēji saimniekus saviem dzīvniekiem mēģina sameklēt paši, lai būtu droši, ka mīlulim būs labi saimnieki un viņiem labi klāsies. Nesen uz patversmi atvests amerikāņu buldogs – šķirnes suns ar visiem dokumentiem.
Vība atgādina, ka dzīvniekus iespējams ņemt līdzi arī pārceļoties uz citu valsti, tomēr saprot, ka ne visiem jaunajā dzīves vietā ir iespēja turēt mājdzīvniekus. Tomēr iezīmējusies jauna tendence — dzīvnieku adopcija uz ārzemēm. Nupat kāda latviešu ģimene no Apvienotās Karalistes interesējusies par iespēju adoptēt patversmes mājaslapā iepatikušos suni. Gada nogalē no patversmes uz Vāciju un Zviedriju aizceļojuši divi suņi un divi kaķi.
Pārsvarā patversmē nonāk bezšķirnes dzīvnieki, taču ir pietiekams skaits dižciltīgu mājas mīluļu. Kādreizējās modes šķirnes tagad arī patversmē nonāk lielākā skaitā. Tie ir Stafordšīras terjeri, dobermaņi un rotveileri. Tomēr „modes” suņu saimnieki nav ne labāki, ne sliktāki par pārējiem. Vienkārši savulaik moderno suņu īpatsvars strauji pieauga un atbilstoši tam tagad viņi arī biežāk nonāk patversmē. Tie pārsvarā ir veci dzīvnieki, kuru veselības problēmu dēļ saimniekiem ne vienmēr ir iespēja tos paturēt.
Mazo sunīšu mode Latvijas patversmēs jūtama pagaidām kā adoptētāju vēlme izvēlēties augumā mazāku suni, kaut arī tas būtu bezšķirnes. Pēdējos gados lielā skaitā iegādātie modernie klēpjsunīši patversmēs nenonāk. Tā ir problēma Amerikas Savienotajās Valstīs — mazo sunīšu mode tur sākās pirms apmēram astoņiem gadiem, bet tagad daudzas meitenes, kam piederēja šie mīluļi, jau izaugušas, mainījušas dzīvesvietu vai dzīvesveidu un tāpēc atsakās no sunīšiem.