Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Gulbenes – Alūksnes mazbānītis no rītiem vairs nebrauks 10

Sabiedrība
2010. gada 31. janvārī 19:00 2010. gada 31. janvārī 19:00
No februāra taupības nolūkos būs atcelts Gulbenes- Alūksnes bānīša rīta reiss. Tas nozīmē, ka daudziem tagad nokļūšana darbā kļūs par neatrisināmu problēmu.

Desmitiem vidzemnieku darba, sabiedrisko un ģimenes dzīvi ir „sačakarējusi” Autotransporta direkcija, kura nolēmusi slēgt Alūksnes – Gulbenes mazbānīša rīta reisus.

Vilciena satiksmi nolēma slēgt pāris dienu laikā, bet tā vietā autobusa satiksme nav nodrošināta.

Līdz šim mazbānītis kursēja trīs reizes dienā – no rīta, pusdienlaikā un vakarā. Tagad rīta braucieni ir atcelti.

Tas noticis pēkšņi un strauji. Piemēram, to, ka no 1. februāra vilciens vairs nekursēs, Gulbenes stacijas priekšnieks Jurijs Aņisimovs uzzinājis tikai pirmdien, 25. janvārī, raksta Gulbenes laikraksts „Dzirkstele”. Autotransporta direkcija, lai ietaupītu līdzekļus, nolēmusi attiekties no rīta reisa.

Tas ir kā naža dūriens mugurā tiem cilvēkiem, kuri no rīta brauca uz darbu gan Alūksnē, gan Gulbenē. Jāpiebilst arī, ka daudzas Ziemeļvidzemes reģionālās valsts iestādes atrodas Gulbenē un vienīgais veids, kā alūksniešiem līdz tām nokļūt bija rīta vilciens. Tāpat ar mazbānīti ļaudis devas arī pie ārstiem. Rīta reisa atcelšana pēkšņi izjaukusi desmitiem cilvēku dzīves ritmu.

Sakarā ar to, ka starp Alūksni un Gulbeni kursēja vilciens, starp abām pilsētām nav attīstīta autobusu satiksme. Abas pilsētas savieno tikai viens autobusa maršruts dienā.

Vidzemniekiem ar jaunizveidojušos situāciju nāksies samierināties, un vai nu braukāt ar privāto automašīnu vai arī sēdēt mājās vismaz mēnesi.

Gulbenes novada dome informē, ka pašlaik tiek risināts jautājums, lai satiksmi nodrošinātu ar autobusiem, bet līdz konkrēta lēmuma pieņemšanai būs jāgaida vismaz mēnesis.

Elmārs Barkāns

Citi šobrīd lasa

FOTO: prezentē jaunu žurnālu visiem, kas vēlas izprast mūsdienu jaunatni
FOTO: britu karaļnams tradicionāli publicē apburoši ģimeniskas Ziemassvētku kartītes 16
Busuļa un "Baritonu" tievēšanas izaicinājums beidzies. Kā puišiem klājies? 10
Skatīt visus komentārus

Это официально: Алла Пугачева объявила время и место концерта-возвращения на сцену

Елена Степаненко нашла молодую замену Евгению Петросяну