Jauna spēle: iemet ar kurpi Andrim Šķēlem
Kopš 2008. gada decembrī kāds irākiešu žurnālists Bagdādē, protestējot pret amerikāņu politiku, ASV prezidentam Džordžam Bušam meta ar kurpi, politiķu apmētāšana ar apaviem vēršas plašumā. Arī Latvijā. Pie mums gan mētāšanās pagaidām nav fiksēta reālajā laikā un telpā, tas notiek virtuāli un attālināti.
Uz Buša apmētāšanu ar kurpi acumirklī reaģēja kādi asprāši, kuri internetā izveidoja flash spēli, kurā ASV prezidentu uz nebēdu varēja apmētāt ar apaviem. Ātri vien šo pieredzi pārņēma arī Latvijā. Pēc pāris mēnešiem Daugavpils centrā jebkurš garāmgājējs, kuram nejauši pie rokas gadījās kāda veca čība vai novalkāts zābaks, ar to varēja mest pa Daugavpils domes deputātu karikatūrām.
Nu ir radīta jauna iespēja. Ja latvietim tuvumā nav kāda netīkama politiķa, kura pauri sašķaidīt ar veca zābaka zoli, tad viņš to var izdarīt internetā. Interneta vietnē
ir ievietota visnotaļ eksluzīvas kurpju mešanas iespējas spēle. Tajā uz prezidija pusi, kurā sēž prezidents Valdis Zatlers un premjers Valdis Dombrovskis, var mēģināt ar krupi trāpīt Andrim Šķēlem, kura galva ik pa laikam iznirst no prezidija pagaldes. Spēle ilgst pusminūti un tās laikā īpaši izveicīgs kurpes metējs, atskanot pamatīgam blīkšķim, ar brūni kurpi var iemanīties trāpīt TP līderim pārdesmit reižu.
Politiķu apmētāšana ar kurpēm
Ārzemēs 2009. gadā politiķu apmētāšana ar labām un ne tika jaunām kurpēm vērsās plašumā arī ārpus globālā tīmekļa:
* 2009. gada 2. februārī Kembridžas universitātē runas laikā ar kurpi tika mests Ķīnas premjerministram Veņam Dzjabao;
* 4. februārī Turcijas Vanas provincē policijai izdevās novērst kāda vīrieša mēģinājumu iemest ar kurpi valsts izglītības ministram Huiseinam Čelikam;
* 5. februārī Stokholmas universitātē lekcijas laikā Izraēlas vēstniekam Benijam Daganam divi klausītāji meta ar kurpi un grāmatām;
* septembra beigās kāds, būdams nemierā ar Starptautiskā Valūtas fonda politiku, konferencē Istanbulā meta ar savu balto sporta kurpi SVF direktoram Dominikam Štrausam Kānam;
* novembrī, kad Serbijas parlamenta locekļi apsprieda likumprojektu, kas piešķirtu vispusēju autonomiju Serbijas ziemeļu daļai, kāda parlamenta locekle, paužot politisku protestu, meta ar kurpi spīkera vietniekam.
Apavu izmantošanas politikā aizsācējs bija PSRS līderis Ņikita Hrušovs, kurš 1960. gada 23. septembrī ANO Ģenerālās asamblejas sēdes Ņujorkā laikā vicinājās ar novilktu kurpi ASV delegācijas virzienā, solot parādīt tai „Kuzkina māti”.
Latvijā gan skaļākais apavu mešanas skandāls nav saistīts ar politiku, bet gan sportu. 2006. gada 11. maijā, sašutis par tiesneša darbību Latvijas un Kanādas hokeja izlašu spēlē, kāds latviešu līdzjutējs uzmeta laukumā savu sporta kurpi. Tiesa puisim piesprieda soda naudu 50 latu apmērā.