Darbojas telefoni, uz kuriem piezvanot, atbrīvo no soda
Sabiedrība

Darbojas telefoni, uz kuriem piezvanot, atbrīvo no soda

Jauns.lv

Iekšlietu sistēmā darbojas „informatīvie tālruņi”, uz kuriem piezvanot likumpārkāpēji var tikt atbrīvoti no soda. Protams, lai iegūtu šādu bonusu pārkāpējam ir jābūt „vajadzīgajam cilvēkam”.

Darbojas telefoni, uz kuriem piezvanot, atbrīvo no...
Tauta melš, ka Iekšlietu ministrijā darbojas „informatīvais tālrunis”, pa kuru piezvanot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēji var atbrīvoties no soda punktiem un pārkāpumu protokoliem. Protams, ja viņi ir ierakstīti slepenājā telefonu grāmatā.
Tauta melš, ka Iekšlietu ministrijā darbojas „informatīvais tālrunis”, pa kuru piezvanot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēji var atbrīvoties no soda punktiem un pārkāpumu protokoliem. Protams, ja viņi ir ierakstīti slepenājā telefonu grāmatā.

Kāds autovadītājs savā blogā portālā baltaisruncis.lv ir ierakstījis savus novērojumus pie lidostas „Rīga” viadukta 8. jūnijā. Lūk, viņa stāsts:

Sarkanās hondas vadītāja zina TO NUMURU!

„Bija jādodas uz Rīgu. Tā kā pilsētā iebraucu ātrāk, tad minūtes piecpadsmit, divdesmit sēdēju pie viadukta uz lidostu („Statoilā”) un vēroju kā turpat netālu esošā ceļu policijas patruļa „šauj” uz Rīgu no Jūrmalas braucošos. Zīme ir 70 km/st, bet reti kuram sanāk noturēt atļauto ātrumu.

Arī šoreiz - pa tām dažām minūtēm protokolu drukātājam īsti nesanāca atvilkt elpu. Viens pēc otra malā tika nolikti dažādi braucamie un drukāti papīri.

Interesi piesaistīja viena sarkana honda. „Policis” tik azartiski izskrēja šo ar zizli sagaidīt, ka likās nu ir paveicies noķert kādu ar „biezāku gāzi”. Apstādināja, savāca papīrus un tālāk uzaicināja čāpot uz aizkrūmē noslēpto ceļu policijas automašīnu - sak, tur atgriezīs papīrus un bonusā vēl iedos protokolu.

No hondas izlec blonda kundzīte un mobilo tālruni piespiedusi pie auss, riksīšiem tipina pie abiem policistiem.

Un tālāk bija interesantākais! Piegājusi pie policista, kundzīte šim iedod savu tālruni, lai policists turpina sarunu. Laikam nav jābūt diži apdāvinātam, lai saprastu, ka kundzītes tālruņa otrā galā bija kāds, kurš bija kompetents policistiem izskaidrot viņu tālāko darbību ar šo konkrēto ātrumpārkāpēju.

Tālākā darbība bija gluži vienkārša - policisti atdeva kundzītei tālruni (dokumentus arī droši vien) un… viss. Kundzīte devās uz savu auto un brauca tālāk pa savu nosprausto maršrutu. Droša, aizsargāta un bezbailīga! Viņa zina TO. Viņa zina TO NUMURU!

Policisti tikmēr devās ķert nākamo ātruma pārkāpēju. Kazi, šoreiz paveiksies un noķers kādu, kurš nezina šo burvju numuru pa kuru jāzvana, kad esi pārsniedzis ātrumu (aizmirsis dokumentus, pārbraucis pār sarkano, apstājies ne tur un tamlīdzīgi).

Kam šī kundzīte varēja zvanīt? Kurš ir ar TO NUMURU, kas var pārkāpumu izdarījušu personu atbrīvot pāris minūšu laikā? Man tālrunī ir brīva vieta un es labprāt ierakstītu TO NUMURU. Vismaz pasakiet ar kuru/kurām amatpersonām ir jāsadraudzējas, lai šitik vienkārši izbēgtu no soda? A ja nu noder!”

„Maznozīmīgs pārkāpums”

Kasjauns.lv konkrēto situāciju lūdza komentēt Valsts policijas pārstāvjiem.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākā inspektore Linda Neimane - Zobena kasjauns.lv atbildēja: „Ņemot vērā to, ka Valsts policijas rīcībā nav aculiecinieka nofilmētais materiāls nav iespējams izanalizēt policijas darbinieku rīcību.

Minētajā gadījumā, iespējams, ka Valsts policijas amatpersona atbrīvoja no administratīvās atbildības sarkanās „Hondas” vadītāju saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 21. pantu: „ja izdarītais administratīvais pārkāpums ir maznozīmīgs, institūcija (amatpersona), kas pilnvarota izlemt lietu, var atbrīvot pārkāpēju no administratīvās atbildības un aprobežoties ar mutvārdu aizrādījumu.

Vienlaicīgi informējam, ka, ja rodas aizdomas par policijas darbinieku pretlikumīgu rīcību, jāvēršas Valsts policijā ar iesniegumu, minot konkrētus faktus, lai varētu veikt dienesta pārbaudi.”

Iekšlietu ministrijas slepenā telefongrāmata

Policijas pārstāve gan nepaskaidro, vai pastāv šāds „vajadzīgais numurs”, uz kuru jāzvana nogrēkojušamies augsti stāvošām amatpersonām, lai viņas izbēgtu no soda. Tomēr, ka tāds tomēr pastāv (vismaz pirms kāda laika noteikti) apliecina kāda cita aculiecinieka stāstījums.

Viņš kasjauns.lv izstāstīja savu pieredzi ar ceļu policiju un „vajadzīgajiem telefona numuriem”. Lūk, viņa stāsts:

„Pirms kādiem pāris gadiem kopā ar kādu Iekšlietu ministrijas ierēdni braucu viņa privātajā mašīnā no Rīgas uz Jelgavu. Ātrums bija kaut kur ap 110 kilometriem stundā. Aiz Olaines mūs apturēja ceļu policisti un paņēma šofera – ministrijas ierēdņa autovadītāja apliecību, lai, acīmredzot, noformētu pārkāpuma protokolu.

Ierēdnis teica, lai es neuztraucoties, jo drīz vien bez problēmām brauksim tālāk. Viņš kaut kam piezvanīja un pēc tam telefonu pasniedza policistam, kurš pēc īsas sarunas telefonu atdeva šoferim. Tam sekoja arī tiesību atdošana un novēlējums veiksmīgi turpināt ceļu. Lieki teikt, ka nekāds pārkāpuma protokola netika sastādīts.

Cik nopratu, ministrijas ierēdnis zvanīja Iekšlietu ministrijas dežūrdaļai, kur, pēc visa spriežot, uz galda atradās saraksts ar to cilvēku vārdiem un uzvārdiem, kurus policisti nedrīkst aizturēt un sodīt. Šai sarakstā tad ir arī iekļauti ministrijas augstākie ierēdņi, kuri ir vienlīdzīgāki par citiem.”

Tātad sistēma ar „vajadzīgo telefonu” darbojas un TAS NUMURS ir viens no Iekšlietu ministrijas iekšējiem telefoniem.

Kasjauns.lv