Rīgas Katoļu ģimnāzija jaunajā mācību gadā turpinās darbu
Rīgas Katoļu ģimnāzijas (RKĢ) dibinātāja - Rīgas Romas katoļu baznīcas kūrija - pieņēmusi lēmumu, ka skola 2010./2011.mācību gadā turpinās darbu, aģentūru LETA informēja RKĢ kapelāns, priesteris Māris Ozoliņš.
"Esmu RKĢ kapelāns, bet savus pienākumus pildu nesen, un man nav pilnas informācijas par skolas finanšu situāciju, ar kuru patlaban iepazīstos. Kūrija bija lēmusi par ģimnāzijas slēgšanu finansiālu apsvērumu dēļ, bet patlaban ir izlemts atrisināt sarežģīto situāciju, kādā ģimnāzija ir nonākusi. Vienīgais skolas finansiālo problēmu iemesls ir kopīgā ekonomiskā situācija valstī," sacīja Ozoliņš.
Viņš norādīja, ka patlaban vēl nav pilnīgas skaidrības, cik skolēni turpinās mācības ģimnāzijā un kāds ir uzņemto skolēnu skaits, jo vasaras laikā vairāku skolēnu vecāki varētu būt mainījuši savu lēmumu par bērnu tālāko izglītošanu. Ozoliņš stāstīja, ka šie jautājumi patlaban tiek apzināti un risināti.
Viņš informēja, ka patlaban skolas direktore joprojām ir Inese Augškalne, taču tuvākajā laikā viņa nodos savas pilnvaras jaunajam direktoram, kura vārds tiks nosaukts pēc iecelšanas amatā.
Aģentūra LETA sazinājās arī ar skolas direktori Augškalni, lai noskaidrotu, kādēļ RKĢ izveidojusies tik sarežģīta finanšu situācija RKĢ. Augškalne nelaipni atbildēja, ka informāciju par RKĢ var sniegt tikai skolas dibinātājs Rīgas Romas katoļu baznīcas kūrija.
Kā aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā, IZM ir informēta par smago finansiālo situāciju RKĢ.
"Vēstulē Rīgas arhibīskapam metropolītam kardinālam Jānim Pujatam IZM paskaidroja, ka saskaņā ar Izglītības likuma 59.panta otro daļu privātās izglītības iestādes finansē to dibinātāji. Valsts piedalās privāto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas finansēšanā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā, ja šajās izglītības iestādēs tiek īstenotas pirmsskolas izglītības programmas bērniem no piecu gadu vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai, akreditētas pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas. Pašvaldības var piedalīties privāto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas finansēšanā," skaidro IZM Komunikācijas nodaļas vadītāja Dace Jansone-Klasiņa.
Katoļu baznīcas dibinātās skolas ir reģistrētas Izglītības iestāžu reģistrā kā vispārējās izglītības iestādes, un tās ir saņēmušas valsts budžeta dotāciju pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem "Kārtība, kādā valsts finansē pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības programmas, kuras īsteno privātās izglītības iestādes".
Finansējums katoļu skolām, tāpat kā pašvaldību dibinātajām izglītības iestādēm, tiek sadalīts saskaņā ar Ministru kabineta noteikumos "Kārtība, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pašvaldību un privātajām izglītības iestādēm bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbināto pirmsskolas izglītības pedagogu darba samaksai un pašvaldību vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai" noteikto kārtību.
Saskaņā ar Izglītības likumu, valsts, pašvaldību un privātās izglītības iestādes darbojas, pamatojoties uz Izglītības likumu, citiem likumiem un normatīvajiem aktiem, kā arī attiecīgās iestādes nolikumu, kuru apstiprina iestādes dibinātājs.
Izglītības procesa atbilstību Izglītības likumam, citiem izglītību regulējošiem likumiem un normatīvajiem aktiem kontrolē Izglītības kvalitātes valsts dienests.
Pēc IZM statistikas datiem 2009./2010.mācību gadā Rīgas katoļu ģimnāzijā mācījās 109 skolēni.
LETA