Latvija izlietos Ls 102,69 miljonus desmit pētniecības centru veidošanai
Re, kur nauda! Latvijā veidos desmit valsts nozīmes pētniecības centrus, ieguldot 102 696 235 latus no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem.
To paredz šodien valdības sēdē atbalstītais informatīvais ziņojums par valsts nozīmes pētniecības centru noteikšanu, lai nodrošinātu resursu koncentrāciju un Eiropas Savienības struktūrfondu efektīvu ieguldījumu.
Valsī plānots izveidot Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centru, Farmācijas un biomedicīnas valsts nozīmes pētniecības centru, tai skaitā Farmaceitisko tehnoloģiju studiju un pētījuma centru un biofarmācijas centru, Informācijas, komunikāciju un signālapstrādes tehnoloģiju Valsts nozīmes pētniecības centrs, tai skaitā Kosmisko datu apstrādes centru, Latviešu valodas, kultūrvēsturiskā mantojuma un radošo tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centru, Lauksaimniecības resursu izmantošanas un pārtikas valsts nozīmes pētniecības centru, Meža resursu ilgtspējīgas izmantošanas, koksnes produktu un pārstrādes tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centru, Nanostrukturēto un daudzfunkcionālo materiālu, konstrukciju un tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centru, Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas valsts nozīmes pētniecības centru, Transporta un mašīnbūves valsts nozīmes pētniecības centru, Valsts nozīmes pētniecības centru sociālekonomikā un sabiedrības vadībā.
Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) līdz šī gada 30.septembrim jānosaka tās zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētās zinātniskās institūcijas, kas kvalificējas valsts nozīmes pētniecības centru izveidošanai un tiks uzaicinātas izstrādāt valsts nozīmes pētniecības centru veidojošo zinātnisko institūciju sadarbības stratēģiju un iesniegt projekta iesniegumus apakšaktivitātes "Zinātnes infrastruktūras attīstība" 1.atlases kārtā.
IZM uzdots līdz 2010.gada 7.oktobrim izveidot valsts nozīmes pētniecības centru sadarbības stratēģiju izvērtēšanas komisiju. Finanšu ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Zemkopības ministrijai, Veselības ministrijai, Vides ministrijai, Kultūras ministrijai, Latvijas Zinātnes padomei un Latvijas Zinātņu akadēmijai līdz šā gada 30.septembrim uzdots deleģēt savus pārstāvjus darbam komisijā.
IZM uzdots, izstrādājot noteikumu projektu par apakšaktivitātes "Zinātnes infrastruktūras attīstība" īstenošanu, 1.atlases kārtai paredzēt ERAF finansējumu ne mazāk kā 56 348 117 lati un 2.atlases kārtai paredzēt ERAF finansējumu ne mazāk kā 46 348 118 lati.
LETA