Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Japānas vēstnieks cītīgi apgūst latviešu valodu 10

Sabiedrība
2010. gada 20. septembrī 09:51 2010. gada 20. septembrī 09:51
Japānas vēstnieks Latvijā Takaši Osanai filmas Amaya pirmizrādē klātesošos uzrunāja latviešu valodā. Izrādās – viņš cītīgi apgūst valodu un šādu rezultātu sasniedzis nepilna gada laikā.

Japānas vēstnieks Latvijā Takaši Osanai ar kundzi Keiko kinoteātrī pirms puirmizrādes.

Nav noslēpums, ka lielu palīdzību filmas Amaya nonākšanā uz ekrāniem sniedza tieši Japānas vēstnieks ar kundzi Keiko Osanai – gan palīdzot veidot kontaktus Ķīnā, gan tepat Rīgas domē. Diplomātiskais pāris ir kultūras cienītāji un aktīvi tās atbalstītāji. Keiko kundze atzīst, ka pusotra gada laikā, kopš dzīvo Rīgā, pilsēta viņiem kļuvusi ļoti tuva un mīļa.

Skaistākās vietas nelielā ekskursijā pa vecpilsētu viņa izrādīja arī Japānas kinozvaigznei, savai tautietei Kaori Momoi. Pēc pastaigas viņa atzina, ka Kaori bijusi ļoti sajūsmināta par redzēto, un priecājās, ka slavenā aktrise uz Japānu nogādās lielisku Latvijas reklāmu. Zināms, ka aktrise par darbu filmā nav ņēmusi honorāru, tādā veidā atbalstīdama talantīgā režisora Māra Martinsona centienus. Bet Latviju apmeklējusi, lai iepazītu zemi, no kurienes nāk „tik brīnišķīgi kolēģi”.

Filmas pirmizrādes ballīte noritēja Mazajā Ģildē, kuru apmeklēja arī Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars. Kā novēroja Kas Jauns, Žagars un Osanai pāris ir labi pazīstami un svinīgo vakaru izmantoja, lai pārrunātu, kā nākamgad atzīmēt Japānas diplomātiskā korpusa 20 gadu pastāvēšanu Latvijā. Osanai ir pārliecināti, ka tas būtu paveicams ar kādu īpašu uzvedumu Operā.

Tikmēr vēstnieks nolēmis kārtīgi iemācīties latviešu valodu. Pirmizrādes viesi bija pārsteigti, ka Osanai kunga uzrunā latviski (ar japāņu valodas intonāciju) izskanēja ne tikai frāze „labvakar”, bet gan viss sakāmais, liekot vakara vadītājam Andrim Freidenfeldam jeb Fredim jokojot secināt, ka „mūsu valodas ir pārsteidzoši līdzīgas”. Sarunā ar Kas Jauns vēstnieks apstiprināja, ka uzrunu gatavojis pats, ņemot talkā zināšanas, ko iemācījies apmēram gada laikā. Šim nolūkam tiekot ņemtas stundas pie privātskolotāja vismaz divas reizes nedēļā. Jāpiebilst, ka Takaši Osanai lieliski kontaktējas arī krievu valodā, jo vairākus gadus strādājis diplomātiskajā korpusā Maskavā.


Ieva Valtere / Foto: Mārtiņš Ziders

Citi šobrīd lasa

Dināra Rudāne pastāsta, kā jutusies pēc meitas piedzimšanas: "Man šķita, ka sāks braukt jumtiņš"
"Atmetīšu pīpēšanu, mācīšos angļu valodu..." Kāpēc cilvēki sevi muļķo, ka no 1. janvāra sāks jaunu dzīvi? 1
Francija identificējusi Strasbūras šāvēju: viņš bija zināms policijai, kādu laiku pavadījis arī cietumā 48
Skatīt visus komentārus

Без изысков: Максим Галкин показал свой домашний ужин

Женщина подпрыгнула ради красивого фото и погибла