"Twitter" aptur jokdaru uzbrukumu, kas piedāvā seksu ar kazām
Īso vēstījumu sociālais tīkls "Twitter" pamanījis un steidzami apturējis kārtējo hakeru uzbrukumu savai sistēmai, kas izplatījis piedāvājumu nodarboties ar seksu ar kazām, ziņo informācijas tehnoloģiju portāls "TechCrunch".
Portāls norāda - zīmīgs ir tas, ka hakeri acīmredzot izmantojuši to pašu ievainojamību "Twitter" lietotāju darbības lapā "twitter.com", kas pirms neilga laika tika izmantota, lai no liela sociālo tīklu lietotāju kontiem pēc noteiktām datorpeles kustībām sūtītu drazu vēstījuma vietā.
Nepiedienīgais "sekss ar kazām" triks atkal skāris tikai "twitter.com" lietotājus, citu aplikāciju, piemēram, "Tweetdeck", lietotājus tas neietekmē. Tomēr, kā skaidro "TechCrunch", hakeri izmantojuši jau agrāk zināmo paņēmienu - ieperināt ļaundabīgu kodu lapas pamatkodā, kas rada negaidītas un nevēlamas reakcijas uz tā saucamajiem standarta tipa notikumiem.
Šajā gadījumā parādījies teksts, kas jūsmoja par noteiktu kopošanās veidu ar kazām, kam tūliņ sekoja otrs trīs burtu vēstījums "WTF?" ar pievienotu saiti. Burtu kopa "WTF" būtu saprotama kā "kas, pie velna?". Pieskaroties "WTF?" vēstījumā iekļautai saitei it kā uz citu interneta lapu, teksts par mīlas priekiem ar kazām, kā arī otrs teksts un saite tiek nosūtīti visiem "Twitter" konta lietotāja sekotājiem.
Kā zināms, "Twitter" darbojas uz "sekošanas un sekotāja" principa. Cilvēks, kas veido "Twitter" kontu, var sameklēt draugus, paziņas vai pazīstamas personas, kuru vēstījumiem sekot, tāpat konta īpašniekam kā sekotāji var pieslēgties draugi, paziņas un ziņkārīgie. Šie sekotāji tad saņem un redz konta īpašnieka apzināti rakstītos vēstījumus, bet hakeru uzbrukumu gadījumā - arī drazu vai rupjības, kuras lietotājam nenāktu ne prātā sūtīt.
Biznesa portāls "Nozare.lv" konstatēja, ka "kazu seksa" uzbrukums tai zināmos Latvijas "Twitter" lietotājus nebija sasniedzis. No "TechCrunch" raksta var saprast, ka "Twitter" administratori rīkojušies ļoti operatīvi, lai apturētu nepiedienīgā joka izplatīšanos.
Pēc dažu interneta portālu informācijas, iepriekšējais, daudz plašāk pamanītais drazas sūtīšanas triks, iespējams, bijis kāda zviedru hakera darbs.
LETA