Stradiņa slimnīcai paredzēts mazāks budžets, bet lielāks pacientu skaits
Šī gada līguma projektā ar Veselības norēķinu centru (VNC) Stradiņa slimnīcai kopumā paredzēts pacientu skaita pieaugums un finansējuma samazinājums, aģentūrai LETA pastāstīja Stradiņa slimnīcas Komunikācijas nodaļas vadītāja Ieva Stibe.
Ambulatorajai palīdzībai finansējuma apjoms paredzēts gandrīz iepriekšējā gada līmenī, bet stacionārajai palīdzībai tas samazināts. Par stacionārās palīdzības apjomu un finansējumu šobrīd norit diskusijas ar VNC. Budžeta projekts līdz 2011.gada 20.februārim slimnīcas valdei jāizskata, jāapstiprina un jāiesniedz Veselības ministrijai.
VNC speciālists Toms Noviks paskaidroja, ka ir samazināti tarifi slimnīcām, tāpēc arī ir iespējams pacientu skaita pieaugums, samazinot budžetu. Noviks norādīja, ka līgumu slēgšanas process ir tikai sākumā, tāpēc vēl nevar komentēt, vai būs iespējams palielināt finansējumu stacionārajai palīdzībai.
Runājot par hibrīdoperāciju zāles iegādi, kuras dēļ pērn gada nogalē slimnīcā uz dažām dienām no amata tika atstādināts Sirds ķirurģijas centra vadītājs profesors Romāns Lācis, Stibe norādīja, ka vēl nevar precīzi pateikt, vai šogad šo aparatūru slimnīca varēs iegādāties.
Nākotnē slimnīcas vadība apsver iespēju iegādāties aparatūru, vienojoties par zemāku cenu un ilgtermiņā veicot apmaksu. Hibrīdzāles aprīkojumu ar angiogrāfu varētu izmantot ne tikai sirds ķirurģijā, bet arī asinsvadu ķirurģijā, tādejādi paplašinot un uzlabojot medicīniskās palīdzības sniegšanu pacientiem.
"No SIA "Arbor medical korporācija" slimnīca gaida jaunu, izdevīgāku priekšlikumus aparatūras iegādei," sacīja Stibe.
Kā ziņots, Sirds ķirurģijas centra vadītājs profesors Romāns Lācis tika atstādināts no amata pēc tam, kad Sirds ķirurģijas centram tika piegādāts moderns hibrīdoperācijas zāles aprīkojums. Slimnīcas vadība iepriekš norādīja, ka preču piegāde notikusi, balstoties uz mutisku vienošanos starp Lāci un uzņēmumu SIA "Arbor medical korporācija" bez slimnīcas vadības ziņas. Tomēr vēlāk slimnīca šo definēja kā komunikācijas kļūdu un Lāci amatā atjaunoja, bet aparatūru uzņēmums no slimnīcas aizveda.
Iekārtas slimnīcai izmaksātu 875 600 latu, un vēl 150 000 līdz 200 000 latu būtu nepieciešami slimnīcas operāciju zāles rekonstrukcijai.
LETA