Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ingmārs Līdaka grib, lai visi cilvēki maksā par sēņošanu un ogošanu 391

Politika
2011. gada 28. februārī 19:27 2011. gada 28. februārī 19:27
Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS) uzskata, ka varētu ieviest makšķernieku kartei līdzīgu sēņotāja un ogotāja karti, taču apzinās, ka šāda rīcība varētu izraisīt lielu neapmierinātību sabiedrībā.

Ingmāra Līdakas ieteikums par speciālām kartēm ogotājiem un sēņotājiem varētu izraisīt pamatīgu sašutumu maznodrošināto vidū.

Kā Līdaka pastāstīja laikraksta “Diena” interneta portālam, iegūto naudu varētu izlietot valsts mežu atpūtas vietu labiekārtošanai.

Līdaka arī atgādina, ka jau tagad ne visiem sēņotājiem ir tiesības to darīt bez maksas, jo eksistē nodeva, kas ir patentmaksājums par dabas velšu tirgošanu. Šī nodeva gan, pēc deputāta domām, nav objektīvi novērtējama, jo, piemēram, pirmo baraviku cenas ir krietni augstākas nekā vēlāk lasīto. Līdaka šo patentmaksas nosauc par “dumju Einara Repšes jaunievedumu”.

Risinājums esošajai situācijai, pēc Ingmāra Līdakas domām, būtu sēņotāja un ogotāja kartes ieviešana: “Labāk būtu ieviest makšķernieku kartei līdzīgu sēņotāja un ogotāja karti, nevis dzenāt pa tirgu bērnus, kas tirgo sēnes, lai iegūtu naudu skolai. Taču apzinos, ka šādas kartes ieviešana izraisītu lielu neapmierinātību, jo ir daudz bezdarbnieku. Sēņošana ir ne tikai naudas iegūšanas veids, bet arī nodarbinātības veids, cilvēks nesēž pie televizora un nelamā valdību, bet darbojas,” spriež deputāts.

Līdaka ir gandarīts, ka Latvijā joprojām ir tik kvalitatīvi meži, kuros aug ogas un sēnes, bet ar šādas kartes ieviešanu varētu iegūtos līdzekļus novirzīt mežu labiekārtošanai, soliņiem, atpūtas vietām un infrastruktūrai. Iespējamās gada izmaksas šādas kartes iegūšanai viņš gan nevarēja nosaukt.

kasjauns.lv/Foto: Aigars Hibneris

Citi šobrīd lasa

"Nike" apavu neizturība savaino, iespējams, visu laiku talantīgāko pasaules basketbolistu un sabojā sporta veida svētkus 17
Policija aicina neiekrist viltvāržu lamatās: internetā izplatās divi jauni krāpšanas veidi 45
Jēkabsone-Žogota: "Esmu pret šādiem vienas dienas latviešiem!" Basketbola aprindas šūmējas par ideju naturalizēt Pediju 31
Skatīt visus komentārus

Децл успел оставить завещание перед смертью

Встреча герцогини Меган с подругами в Нью-Йорке обошлась британской короне в полмиллиона долларов