Brīvdienās ledū ielūzuši vairāki cilvēki un dzīvnieki
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki aizvadītajās brīvdienās vairākkārt steigušies palīgā ledū ielūzušiem cilvēkiem un dzīvniekiem.
Kā informēja VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele, svētdien Daugavpils novada Kalkūnes pagastā Dūņu ezerā ielūza cilvēks, taču viņš no ūdens tika izvilkts un nodots mediķiem jau pirms glābēju ierašanās.
Kāds cits cilvēks vakar ledū bija ielūzis Jūrmalā, Lielupes ietekā Rīgas jūras līcī. Cietušais krastā tika paša spēkiem.
Jelgavā, kanālā starp Pils salu un Pasta salu, divi jaunieši atradās uz ledus gabala apmēram desmit metrus no krasta. Ar gumijas laivas palīdzību jauniešus izdevās nogādāt krastā.
Savukārt Rīgas iedzīvotāji vakar vakarā ziņoja par kādu cilvēku, kurš vizinoties uz peldoša ledus gabala Daugavā pie Dienvidu tilta. Ieraugot palīgā atsteigušos glābējus, cilvēks aizbēga.
Brīvdienās VUGD palīdzība bija nepieciešama arī vairākiem dzīvniekiem, pastāstīja Šembele.
Sestdien Rēzeknē, Pulkveža Brieža ielā, bijušo attīrīšanas iekārtu tvertnē bija ielēcis suns, kurš no šīs tvertnes paša spēkiem nevarēja izkļūt. Ugunsdzēsēji ar rokām suni izcēla no 1,3 metrus dziļās tvertnes. Savukārt svētdien no rīta plkst.9.41 VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Iecavas upē pie Grīnvaldes dzirnavām ledū ir ielūzuši divi suņi. Ar trepju, āķa un virves palīdzību VUGD darbinieki ielūzušos suņus izglāba un nogādāja krastā.
Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 2.aprīļa plkst.6.30 līdz 4.aprīļa plkst.6.30, VUGD darbinieki kopumā veikuši 18 glābšanas darbus.
VUGD atgādina, ka, iestājoties siltākam laikam, Latvijas ūdenstilpnēs samazinās ledus biezums - tas kļūst trauslāks un nedrošāks, tāpēc cilvēkiem nevajadzētu riskēt ar savu dzīvību un veselību, staigājot pa ledu. Zemledus makšķerniekiem vajadzētu rūpīgi izvērtēt izvēlētās makšķerēšanas vietas drošumu. Vienlaikus glābēji aicina nepaiet vienaldzīgi garām, ja uz ledus rotaļājas bērni. Tādās reizēs bērnus vajag saukt krastā, bet nepieciešamības gadījumā zvanīt operatīvajiem dienestiem pa tālruni 112, negaidot, kamēr notiks nelaime.
Ja cilvēks ielūzis ledū, nekavējoties jāzvana uz tālruni 112 un jāizsauc glābēji, cenšoties pēc iespējas precīzāk norādīt negadījuma vietu un tuvākos piebraukšanas ceļus. Mēģinot palīdzēt ielūzušajam, tam jāpietuvojas rāpus vai guļus, bet nedrīkst pietuvoties līdz pašai ielūzuma vietai. Ielūzušajam apmēram no divu līdz piecu metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, jāpasniedz garš koks vai kāds cits priekšmets, pie kā pieķerties. Ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka tiem vienam no otra jāatrodas divu līdz trīs metru attālumā. Izvelkot cietušo uz ledus, rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas līdz krastam. Pats glābējs nedrīkst aizmirst par iespējamām briesmām ielūzt ledū, atgādina VUGD.
LETA