Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Modes aprindās skandāls puskailu pusaudžu dēļ

Sabiedrība
2011. gada 15. aprīlī 14:02 2011. gada 15. aprīlī 14:02
 
Nesakrītot uzskatiem, ka nepilngadīgām meitenēm modeļu konkursos savs ķermenis jāizrāda peldkostīmā, no Latvijas Modeļu aģentu asociācijas izstājies modes dizainera Ginta Budes radītais modes nams.

Modes dizainers Bude uzskata, ka Rīgā notiekošā starptautiskā modeļu konkursa "Baltic Beauty Contest 2011" laikā 14 gadus vecajām konkursa dalībniecēm savs ķermenis nebija jādemonstrē peldkostīmos, turpretī Latvijas Modeļu aģentu asociācija (LMAA) apgalvo, ka konkursa organizēšana un norise atbilda normatīvajiem aktiem, ētikas normām un starptautiskajām tradīcijām līdzīgu konkursu rīkošanā.

"Lai kļūtu par slavenu tērpu demonstrētāju - veiksmīgi strādātu ar daudziem modes dizaineriem pasaulē, piedalītos modes skatēs, fotografētos modes žurnālu stila lapās, nepilngadīgām meitenēm modeļu konkursos un līdzīgos pasākumos nav jādemonstrē savs ķermenis peldkostīmā publikas priekšā. Tas ir tikpat absurdi, kā nepilngadīga topošā hokejista talantu novērtēt slidojam peldbiksēs," pauda modes dizainers Bude.

Savukārt LMAA konkursa rīkotāju - Latvijas modeļu aģentūra "Natalie", kas ir arī LMAA biedre, un Itālijas aģentūra "Joy" - rīcībā nesaskata pārkāpumus.

"Gints Bude modes nams" izstāšanās iemesls no asociācijas ir atšķirīgie profesionālie un ētiskie kritēriji darbā ar nepilngadīgām tērpu demonstrētājām. Lēmumu par izstāšanos no asociācijas "Gints Bude modes nams" iesniedzis asociācijas prezidentam Ērikam Meisānam, un no asociācijas šis modes nams izstājies 6.aprīlī. "Gints Bude modes nams" bija viens no LMAA dibinātājiem 2008.gadā.


LETA / Foto: Mārcis Priede, no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva

Citi šobrīd lasa

Lietuvieši Latgali piedrazo ar koka skaidām, bet Kuldīgā policijas iecirkni sajauc ar bāru: kriminālā province
Skolotāja Māra Larionova zaudējusi redzi, tomēr turpina dzīvot ar možu garu: "Kad ragi sūnās, es dziedu!"
Viens no izplatītākajiem mītiem par svecēm. Skaidrojam patiesību
Pievienot komentāru

Губерниева пытались "выгнать" со сцены Comedy Club, но тот вновь решил пошутить о Бузовой и коньяке

"Люди бегут от своего прошлого": Вера Брежнева поведала о том, снималась ли она в порнофильмах