Sākas lielā pavasara gaidīšana, Lapčenoka jubileja un laikmetīgā cirka šovs: ko darīt 4. un 5. februārī?
Šajās brīvdienās būs ko redzēt un darīt!
Kultūra

Sākas lielā pavasara gaidīšana, Lapčenoka jubileja un laikmetīgā cirka šovs: ko darīt 4. un 5. februārī?

Jauns.lv

Jāsāk svinēt pavasaris, jo sācies Meteņu laiks. Visā Latvijā cilvēki aicināti sākt gatavoties pavasara atnākšanai, iet budēļos un apzināt tautas viedās gudrības. Svētki arī teātra cienītājiem: Daugavpils teātrī uzvesta latviešu klasika – „Purva bridējs”, bet Dailes teātrī pasaules klasika – „Doriana Greja portrets”.

Sākas lielā pavasara gaidīšana, Lapčenoka jubileja...

Tāpat Dailes teātrī arī mūsdienu latviešu dramaturģija – versija par divām māsām „Mana māsa”. Savu lielo jubileju ar vairākiem koncertiem svin mūsu estrādes leģenda Viktors Lapčenoks. Un tā nav tiesa, ka ar Rīgas cirka ēkas grūšanu un protestiem pret dzīvnieku cirku, cirka māksla Latvijā iznīkst. Tieši otrādi – tas ir stimuls jaunam laikmetīgam un daudz aizraujošākam cirka priekšnesumam, par ko varam pārliecināties, apmeklējot Gabriela Gota cirka šovu „Karabas”. Ja jau domājat par to, kur pavadīt atvaļinājumu vai neesat izlēmuši, ko Latvijā vēl labu apskatīt, jādodas uz Ķīpsalas lielo ceļojumu un tūrisma gadatirgu „Balttour” Ķīpsalā.

Aizraujošus ceļojumus piedāvā arī izstāžu zāles: Jūrmalas muzejā ar ceļojošo izstādi pa Latviju un Lietuvu uzsāk Ķemeru apslēptie dārgumi. Mākslas akadēmija piedāvā iepazīties ar Baltijas valstu stikla mākslu, kā arī akadēmijas visu deviņu rektoru unikālajiem mākslas darbiem. Divas jaunas izstādes arī Laikmetīgās mākslas centrā „kim?” – „Mūļi”, kas tapuši Berlīnes Fotogrāfijas muzejam, un viena latvieša un divu Šveices mākslinieku pakāpeniska pāreja no digitālā figurālisma līdz abstrakcijai. Toties Mūkusalas mākslas salonu ieņēmuši gleznotāja Jāņa Avotiņa Laiktelpas klejotāji.

Nākamā lapa: 1. Sākam iet ķekatās un svinēt Meteņus