Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

LPP/LC kļūst par Šlesera reformu partiju 65

Politika
2011. gada 5. augustā 14:45 2011. gada 5. augustā 14:45
Šodien LPP/LC ārkārtas kongresā 110 delegāti nobalsoja par partijas pārdēvēšanu, nosaucot to par Šlesera reformu partiju/LPP/LC. Pret balsoja 46, bet atturējās pieci delegāti.

Neskatoties uz Godmaņa kategoriskajiem iebildumiem, LPP/LC kongresā delegāti nobalsoja par partijas nosaukuma maiņu uz „Šlesera reformu partija LPP/LC”

Uzrunājot kongresa delegātus, partijas priekšsēdētājs Ainārs Šlesers uzsvēra, ka 11.Saeimas vēlēšanas notiek ārkārtējos apstākļos, kad partijām nav vienādi spēles noteikumi.

Bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, pēc kura ierosinājuma parlaments grozīja Saeimas vēlēšanu likumu, atsakoties no "lokomotīvju" principa un ļaujot katram kandidēt tikai vienā vēlēšanu apgabalā, tagad, nodēvēdams jaunveidojamo partiju savā vārdā par Zatlera reformu partiju, faktiski kļuvis par vienīgo tās "lokomotīvi", tādējādi ciniski pārkājot paša deklarētos principus, uzskata Šlesers.

Šlesers uzsvēra, ka partijas nosaukuma maiņa būs izaicinājums gan Zatleram, gan vēlētājiem.

Šlesers vairākkārt aicināja Zatleru un citu partiju vadītājus savlaicīgi paziņot, kurus cilvēkus viņi virzīs ministru amatiem un kāds būs šo cilvēku reālais piedāvājums.

Politiķis arī pauda bažas, ka pat preses konferencē, kurā tika runāts par Zatlera reformu partijas ekonomisko programmu, runāja tikai viņa konsultanti, kuri paši negatavojas kandidēt, bet Zatlers klusēja.

Zatlera reformu partijas pārstāve Daiga Holma aģentūrai LETA norādīja, ka partija šo LPP/LC rīcību nekomentēs un nekādās publiskās diskusijās neiesaistīsies.

Kā ziņots, ierosinājums LPP/LC dēvēt par Šlesera reformu partiju kongresā izraisīja diskusijas.

Ierosinājumu pārdēvēt partiju dedzīgi atbalstīja Rīgas domes deputāts Dainis Turlais, kurš aicināja "novest Zatlera iedibināto absurdu līdz galam". Pēc Turlā domām, labi būtu, ja uz nākamajām Saeimas vēlēšanām parādītos arī Lemberga reformu partija un Repšes reformu partija.

Šis absurda solis - mainīt partijas nosaukumu - ir vienīgais solis, kā pievērst vēlētāju uzmanību LPP/LC, jo no šīs partijas viņi savus "glābējus" negaida, norādīja politiķis.

Politisko dzīvi Turlais salīdzināja ar Dziesmu svētkiem - tā esot garāka un ne mazāk interesanta. Tikai vienīgā atšķirība - Dziesmu svētkus vada profesionāli diriģenti, bet politiku - "duraki un muļķi", kuri ir tik populāri sabiedrībā, ka vēlētāji skrien viņiem pakaļ plikiem dibeniem, vērtēja Turlais.

Pret LPP/LC nosaukuma maiņu kategoriski iebilda Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Godmanis, kurš uzsvēra, ka ar Zatleru ir jākonkurē priekšvēlēšanu diskusijās, nevis ar partijas nosaukuma maiņu.

Kasjauns.lv/LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Tikai vakarā izkāpi no zābakiem? Kā atpūtināt kājas
Latvijā beidzot ir valdība: deputāti atbalstījuši Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetu 32
VIDEO: Jūlijs Krūmiņš uz tiesu ierodas "noskūtiem" matiem un plastmasas rokudzelžos 27
Skatīt visus komentārus

Шокирующее видео: лифт раздавил выходившего юношу

"Все у нас было!": Басков рассказал подробности романа с Волочковой