Policija saskata likumsakarības neapsaimniekotu ēku degšanā
Policija saskata likumsakarības slikti apsaimniekotu vai neapsaimniekotu ēku ugunsgrēkos, kas jau kopš maija Rīgā reģistrēti lielākā skaitā nekā ziemā un pavasarī.
Kā skaidroja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) preses pārstāve Sigita Pildava, policija no izmeklēšanas viedokļa pievērš pastiprinātu uzmanību ugunsgrēkiem neapsaimniekotajās ēkās.
Pildava uzsvēra, ka šajos ugunsgrēkos saskatāmas likumsakarības - deg neapdzīvotas vai slikti apsaimniekotas ēkas. Viņa atzina, ka policijai pašlaik ir vairākas versijas par šiem ugunsgrēkiem, tostarp neuzmanīga apiešanās ar uguni un ļaunprātīga dedzināšana. Tomēr pašlaik neesot zināmi ekspertīžu rezultāti, lai varētu apstiprināt kādu no izmeklēšanas versijām.
Izmeklēšanas interesēs policija pašlaik vairāk informācijas nesniedz, uzsvēra VP RRP pārstāve.
Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika par neapsaimniekotu māju degšanām liecina, ka šādu ugunsgrēku skaits šī gada vasarā bijis lielāks nekā pērn, tomēr tas nepārsniedz 2009.gada rādītājus. Tā šogad maijā, jūnijā un jūlijā attiecīgi reģistrēti 18, 20 un 21 ugunsgrēks, pērn to bijis 19, 16 un septiņi, bet gadu iepriekš attiecīgi degušas 30, 23 un 20 neapsaimniekotas ēkas.
Kā iepriekš ziņots, policija pieļāvusi, ka bēniņos, pagrabos un citās telpās, iespējams, iekļūst kabeļu vai sūkņu zagļi vai cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas, kuru darbības dēļ izceļas ugunsgrēki.
VP aicināja iedzīvotājus parūpēties par savu īpašumu apsaimniekošanu un drošību un pasargāt to no nelūgtiem viesiem. Policija iesaka aizslēgt pagrabus un bēniņus, lai tajos neiekļūtu zagļi, kuri vēlas piesavināties ūdenssūkņus, siltumsūkņus, arī vadus un kabeļus. Pildava atzīmēja, ka Rīgā un tās reģionā minētie zādzību veidi ir liela problēma.
LETA