Saeimā vērtēs fotoradaru ieviešanas gaitu uz Latvijas ceļiem
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti nākamnedēļ vērtēs fotoradaru ieviešanu uz Latvijas ceļiem, liecina informācija Saeimas mājaslapā.
Deputāti plāno runāt par praksi, problēmām un aktualitātēm, kas saistītas ar pārvietojamo un stacionāro fotoradaru ieviešanu.
Komisijas sēde notiks trešdien, 16.novembrī, plkst.10.
Kā ziņots, patlaban kavējas jauno fotoradaru uzstādīšana. Līdz 21.novembrim stacionāro fotoradaru vietā uz laiku tiks izvietoti 15 pārvietojamie fotoradari, šādu vienošanos panākusi Valsts policija un privātās kompānijas, ar kurām noslēgts līgums par fotoradaru piegādi un uzstādīšanu.
Aizķeršanās esot tādēļ, ka, slēdzot līgumu vai piedaloties konkursā, pretendents līdz galam neapzinājās tās problēmas, ar kurām saskarsies, lai izpildītu līguma nosacījumus. Tas saistīts ar stacionāro radaru uzstādīšanu, kas prasa milzu darbu ar projekta izstrādi katram objektam un saskaņošana dažādās iestādēs.
Saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem fotoradarus piegādā un uzstāda trīs juridisko personu apvienība, kurā iekļauta AS "Vitronic Baltica", vācu kompānija "Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme" un SIA "Komerccentrs DATI grupa".
Fotoradarus visā Latvijā plānots izvietot trijās kārtās. Vispirms radari tiks izvietoti Rīgas reģionā, bet tad pakāpeniski visā Latvijā. Rīgas reģionā tiem vajadzēja sākt darboties jau no 21.oktobra.
Fotoradari pieļaus dažāda apmēra pārkāpumus. Apdzīvotās vietās bīstams ātrums, kas var nodarīt neatgriezeniskas sekas, ir plus 20 kilometri stundā, bet ārpus apdzīvotām vietām - plus 30 kilometri stundā. Tas gan nenozīmējot, ka apdzīvotā vietā autovadītāji drīkstēs braukt ar ātrumu 60 kilometri stundā atļauto 50 kilometru stundā vietā.
Fotoradari paredz noteiktu "tolerances līmeni", taču katrā konkrētā gadījumā tas būs atšķirīgs. Piemēram, pie skolām fotoradari fiksēs visniecīgāko ātruma pārsniegšanu.