Sabiedrība

Laba miega formula

Jauns.lv

Laba miega formula...

Miega kvalitāte = {(TxBt) + C} dalīts ar {Ha + S + L + (HxD)}

T – nogurums, kuru aprēķina, no stundu skaita, kas pagājis kopš pagājušās nakts miega, atņemot stundas, kas dienā pavadītas snaužot, un pieskaitot fiziskās nodarbībās pavadīto laiku.

Bt nozīmē gulētiešanas laiku šonakt, kas jāizdala ar personas parasto gulētiešanas laiku.

C attiecas uz komfortu – spilvens plus gultas piederumi, plus matracis un mīnus 9; katru gultas priekšmetu novērtē ar punktiem no 1 (ļoti nekomfortabls) līdz 5 (ļoti ērts).

Ha norāda uz vidējo stundu skaitu, kas pavadīts nomodā, lielākajai daļai tas parasti ir apmēram 16 stundas.

S pārstāv skaņu vai trokšņus, izņemot tos, kas palīdz iemigt; šo skaņu fonu vērtē skalā no 1 (ļoti klusa skaņa) līdz 5 (ļoti skaļš, traucējošs troksnis).

L apzīmē gaismu guļamistabā, ieskaitot apgaismotas pulksteņa ciparnīcas, dabisko gaismu un LED spuldzes; vērtē, sākot no 0,1 (ļoti maiga gaisma) līdz 2 (ļoti spoža zilā spektra gaisma).

H attiecas uz siltumu telpā, un tiek aprēķināts, istabas grādu starpību no 16–17 grādiem pēc Celsija izdalot ar 10.

D ir segas atbilstība istabas temperatūrai, ņemot vērā, ka laba sega palīdz uzturēt ērtu ķermeņa temperatūru pat tad, ja telpā ir mazliet par karstu vai aukstu, kā arī elpojoša sega neļauj uzkrāties mitrumam. Segas piemērotība jānovērtē no 0 (pilnībā atbilst istabas temperatūrai) līdz 3 (nav labi piemērota, liek svīst vai salt).

Kad saskaitīti lielumi abās iekavās, pirmo izdala ar otro un iegūst 2, 1 vai 0 punktu. 2 punkti liecinās par lielisku nakts mieru, 1 – par vidēji labu, 0 – ka nācies svaidīties un grozīties visu nakti.