Sabiedrība

Tautas nobalsošanai ārvalstīs būs 85 vēlēšanu iecirkņi

Jauns.lv

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien apstiprināja Ārlietu ministrijas ierosinājumu 18.februāra tautas nobalsošanai ārvalstīs izveidot 85 vēlēšanu iecirkņus 41 valstī, pavēstīja CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.

Tautas nobalsošanai ārvalstīs būs 85 vēlēšanu ieci...

Šajā referendumā ārvalstīs būs vairāk iecirkņu, salīdzinot ar 2011.gadā notikušo tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu. Bērziņa norādīja, ka vēlēšanu iecirkņu skaita pieaugums ir tajās valstīs, kur ir liela latviešu kopiena.

Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs būs izvietoti gan Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, gan atsevišķās ārvalstīs – arī citās balsošanai piemērotās telpās.

Tautas nobalsošanā vēlēšanu iecirkņi būs Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Austrijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Čīlē, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Itālijā, Izraēlā, Īrijā, Japānā, Kanādā, Kazahstānā, Krievijā, Ķīnā, Lielbritānijā, Lietuvā, Luksemburgā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Uzbekistānā, Vācijā, Venecuēlā un Zviedrijā.

Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs tautas nobalsošanas dienā, 18.februārī, strādās no pulksten 7 līdz 22 pēc vietējā laika.

Līdz 4.februārim vēlētāji ārvalstīs var izmantot iespēju pieteikties arī balsošanai pa pastu. Pasta balsošanai iespējams pieteikties 21 Latvijas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā – Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čīlē, Dānijā, Grieķijā, Igaunijā, Izraēlā, Īrijā, Kanādā, Krievijā, Ķīnā, Lielbritānijā, Lietuvā, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Uzbekistānā, Vācijā un Zviedrijā.

Lai reģistrētos pasta balsošanai, vēlētājam jebkurā no pārstāvniecībām, kas organizēs balsošanu pa pastu, jāiesniedz attiecīgs pieteikums un pase. Šos dokumentus var iesniegt personīgi vai ar trešās personas starpniecību. Tā kā tautas nobalsošanā Latvijā nelieto vēlētāju reģistru, pase ir nozīmīgs balsošanas dokuments, kurā tiek likts spiedogs par dalību tautas nobalsošanā. Šī kārtība nodrošina, ka katram vēlētājam ir tikai viena balss.