Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Astoņi stāsti ar laimīgām beigām... 26

Sabiedrība
2012. gada 5. februārī 16:38 2012. gada 5. februārī 16:38
Sestdien, 4. februārī, LNT raidījums „Degpunktā” ar tradicionālām bezdelīgas statuetēm svinīgā ceremonijā godināja titula „Gada varonis 2011” ieguvējus.

Balvas „Gada varonis 2011” ieguvēji iemūžinās ar valsts prezidentu Andri Bērziņu.

Mijoties ar muzikāliem sveicieniem un sabiedrībā zināmu cilvēku, tostarp – valsts prezidenta Andra Bērziņa, atzinības vārdiem, šoreiz tika pasniegtas astoņas bezdelīgas, atceroties astoņus stāstus, kuros laimīgas beigas bijušas iespējamas, vien pateicoties līdzcilvēku atsaucībai un pašaizliedzībai.

„Gada varonis 2011” Andrejs Broks. 6.jūlijā bija diena, kad sešpadsmitgadīgā Inga ar 28 gadus veco brāli Ruslanu grasījušies doties ciemos. Ruslans bija ieradies atpūsties dzimtenē, jo pats ikdienā dzīvo un strādā Skotijā. Liktenīgajā dienā debesis Madonā bija apmākušās, sācis smidzināt. Jaunieši tāpēc paslēpušies zem ozola. „Atskanēja dārdiens, it kā būtu izšauts no lielgabala. Zibens spēra pa labi un pa kreisi. Viss ceļš bija ūdenī, ar spriegumu un zilām liesmām,” stāstīja abu jauniešu dzīvības glābējs Andrejs Broks. Tieši viņš abus pamanījis pēkšņi nokrītam no kājām koka pakājē. Andrejs nekavējoties izkāpis no automašīnas un steidzies palīgā. „Vienīgā doma bija izglābt cilvēku, es visiem teicu: glābjam cilvēkus! Un visi aizmirsa par lietu, skrēja palīgā,” viņš stāstīja. Pati Inga atzina, ka viņai trūcis elpas, vien dzirdējusi vīrieša kliedzienus, bet tad pamodusies jau slimnīcā. Abi jaunieši pēc zibens trieciena gulējuši zemē, un Andrejam licies, ka visvairāk cietis Ruslans. Cietušie gulējuši vien apakšveļā, jo drēbes bijušas saplosītas, it kā būtu sagrieztas. Tikai pateicoties Andreja ātrai rīcībai un apķērībai, brālis un māsa šodien ir dzīvi.

„Gada varonis 2011” Sergejs Paromonovs. SIA Rīgas satiksme autobusa šoferis rīta reisā izbraucis agrāk nekā parasti, tieši tādēļ laikus pamanījis un no degoša nama izglābis kādu Dreiliņu iedzīvotāju Veru. Viņai paveicās, ka pirmais ugunsgrēku ieraudzīja tieši Sergejs, kurš par spīti grafikam apstādināja autobusu, izsauca ugunsdzēsējus un nebija vienaldzīgs kā citi garāmbraucēji. „Gribu novēlēt, lai kritiskos brīžos cilvēki saņemtu sevi rokās un nekristu panikā. Ja ir kaut mazākā iespēja izdzīvot, vajag to izmantot,” novēl varonīgais šoferis.

„Gada varonis 2011” Gatis Felsbergs un Artūrs Kairovs. Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi 15. martā izglāba Lielupes ledū ielūzušo astoņus gadus vecu meitenīti un viņas tēti. Zēni nenobijās un neapmulsa, bet gan nekavējoties pieņēma lēmumu glābt divu cilvēku dzīvības. Tajā traģiskajā dienā Gatis līšus aizlīda līdz ālinģim un satvēra aiz drēbēm slīkstošo bērnu. Izvilcis meitenīti virs ledus, jaunietis to nodeva Artūram, kurš jau bija izsaucis glābējus. Neskatoties uz to, ka ledū parādījās plaisas, kas vēl vairāk apdraudēja pašu glābēju dzīvības, Gatis neapstājās un izvilka no ledus arī meitenītes tēti. Izglābtie – meitenīte un viņas tētis ļoti pārdzīvo par notikušo. Ģimene nav vēl spējusi šo notikumu pārdzīvot. Tajā dienā meitenīte un viņas tētis devās pāri Lielupei, lai apciemotu meitenītes mammu, kura atradās slimnīcā gaidot nākam pasaulē bērniņu.

„Gada varonis 2011” Daina Taube. Sieviete pirms diviem gadiem kļuva par Justīnes audžu mammu. Justīne nav parasts bērns, bet bērns ar īpašām vajadzībām. Dina ar vīru dzīvoja kaimiņos un citādi rīkoties nespēja, un uzņēmās rūpes par bērnu.  

Justīnei ir trīs gadi, bet jau divas reizes viņa cīnījusies par savu dzīvību. Ar Dinas gādību, ārstu palīdzību un vīra atbalstu Justīnei ir cerība pilntiesīgi dzīvot.  

„Gada varonis 2011” Edgars Graudiņš un Austris Ganģis

. 14.septembra vakarā, īsi pirms vienpadsmitiem, gandrīz vienlaikus tika saņemts izsaukums Ogres novadā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka cilvēki nespēj izkļūt no degošās mājas. Ugunsdzēsēji glābēji Edgars Graudiņš un Austris Ganģis metās glābt cilvēkus. Tā kā palīdzība bija nepieciešama daudziem ugunsnelaimē nonākušajiem, cilvēku glābšanā tika piesaistītas arī divas Ogres pašvaldības policijas ekipāžas. Šajā ugunsgrēkā tika izglābti pieci cilvēki.

„Gada varonis 2011” Jānis Spriņģis.

Bauskas pusē dzīvojošā Jāņa ģimene bargajos ziemas mēnešos nesavtīgi palīdzējusi izdzīvot vairākiem meža zvēriem. Starp tiem arī stirna, kas iesaukta par Bembiju. Tā ir jau trešā stirna, kurai vīrietis palīdzējis atgūt veselību., gan barojot, gan vedot pie veterinārārsta.

„Gada varonis 2011” Elīna Višķere

. 4.oktobra pēcpusdienā Elīna ar mazo brālīti devās pagalmā uzspēlēt bumbu, bet māmiņa aizsteidzās līdz tuvējam veikalam sarūpēt visu nepieciešamo vakariņām. Mazais Pauls kādu brīdi cītīgi vēroja māsu, taču pēc dažām sekundēm Elīna pamanīja, ka brālīša vairs nav blakus. Meitene zibenīgā ātrumā pārmeklēja visu apkārtni, līdz no pagraba uzkalniņa pamanīja, ka brālītis guļ dīķī ar sejiņu ūdenī. Tikai Elīnas laikus izdarītā mākslīgā elpināšana, par ko brīnījušies pat pieredzējuši mediķi, brālītim devusi cerību dzīvot.

„Gada varonis 2011” Deins Kaņepējs.

Puisis mācās Pļaviņu novada ģimnāzijas 10.klasē. Pašlaik aktīvi piedalās riteņbraukšanas sacensībās, uzrādot vadošus rezultātus savā vecuma grupā. Pagājušajā vasarā Deins parādīja izcilu drosmi, Ventspils triatlona sacensībās izglābjot slīkstošu sportistu Valdi Ņilovu, lai arī pats ne tikai zaudēja iespēju startēt un cīnīties par uzvaru, bet arī gandrīz gāja bojā, glābjot par sevi lielāku vīru.


Ieva Valtere / Foto: Ieva Valtere

Citi šobrīd lasa

FOTO: pat apcietinājumā Māris Martinsons rūpējas par Ziemassvētku noskaņu Rīgā 41
VIDEO: cilvēki uz šosejas steidz savākt no bruņumašīnas izbirušu naudu 13
FOTO: britu karaļnams tradicionāli publicē apburoši ģimeniskas Ziemassvētku kartītes 16
Skatīt visus komentārus

Это официально: Алла Пугачева объявила время и место концерта-возвращения на сцену

Елена Степаненко нашла молодую замену Евгению Петросяну