Arābu kultūras centra vadītājs Hosams Abu Meri referendumā balsos "pret"
Politika

Arābu kultūras centra vadītājs Hosams Abu Meri referendumā balsos "pret"

Jauns.lv

Arābu kultūras centra vadītājs Hosams Abu Meri referendumā balsos "pret" grozījumiem Satversmē, kas paredz piešķirt valsts valodas statusu krievu valodai.

Arābu kultūras centra vadītājs Hosams Abu Meri ref...
Libānā dzimušais ārsts Hosams Abu Meri jau gandrīz 20 gadus dzīvo Latvijā un ir šīs valsts patriots.
Libānā dzimušais ārsts Hosams Abu Meri jau gandrīz 20 gadus dzīvo Latvijā un ir šīs valsts patriots.

Kā informēja Abu Meri, viņš pats balsos pret krievu valodu kā otru Latvijas valsts valodu un aicinās balsot "pret" arī citus mazākumtautību pārstāvjus un visus Latvijas pilsoņus.

"Valoda ir katras valsts pamatvērtība un identitāte, tā ir valsts valstiskā un nacionālā stabilitāte. Vienlaikus valoda ir instruments, ar kura palīdzību cilvēki spēj sazināties, saprasties un būt sociālas būtnes. Ar valodas palīdzību ir iespējams integrēties valstī, kurā cilvēks dzīvo. Ar valodas palīdzību ir iespējams pierādīt, ka cieni valsti, kurā dzīvo," uzsver Abu Meri.

Viņš stāsta, ka viņa dzimtene ir Libāna. Viņš runā savā dzimtajā valodā, latviešu, angļu, franču un krievu valodā. "Esmu Latvijas pilsonis. Esmu ārsts. Es cienu cilvēkus, ar kuriem kontaktējos, un runāju tādā valodā, kādā viņi uzrunā mani. Lepojos, ka esmu spējis apgūt vairākas valodas. Bet mana ikdienas saziņas valoda gan darbā, gan ģimenē ir latviešu valoda. Dažreiz kļūdos, lietojot latviešu valodas grūtos locījumus, dažreiz sarežģītās galotnes, un joprojām iepazīstu bagātās un skaistās latviešu valodas nianses un arvien jaunus, interesantus vārdus," savā pieredzē dalās Arābu kultūras centra vadītājs.

Viņš stāsta, ka Latvijā dzīvo gandrīz 20 gadus un ir šīs valsts patriots. "Es mīlu šo valsti un šo valodu. Es cienu cilvēkus, kuri runā krievu valodā, bet skaidri zinu, ka Latvija var saglabāt savu identitāti, tikai sargājot savu vienīgo valsts valodu - latviešu valodu," ar pārliecību pauž Abu Meri.

Viņš uzskata: jo mazāk cilvēku runā savas valsts valodā, jo vairāk šī valoda jāsargā. Ar likumu, ar katra cilvēka mīlestību un cieņu pret savu valsti un savu valodu.

Kā ziņots, tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu, notiks februāra vidū. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.


LETA  / Foto: Edijs Pālens/ LETA