Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Laima Kota-Muktupāvela stāstīs par savu dzīvi Turcijā 47

Kultūra
2012. gada 30. martā 21:04 2012. gada 30. martā 21:04
LTV raidījums „100g kultūras” 3. aprīlī pārraidīs interviju ar Turcijā ieprecējušos latviešu rakstnieci Laimu Kotu, kuru vēl pirms septiņiem mēnešiem pazinām kā Laimu Muktupāvelu.

Latviešu rakstniece Laima un turku dzejnieks Ahmets jau septiņus mēnešus ir precējušies un dzīvo Stambulā.

Otrdien, 3. aprīlī, pulksten 19.00 rādīs Turcijā veidotu raidījumu „100 g kultūras”, kurā tiks intervēta „Šampinjonu derības”, „Cilpas” un citu darbu autore Laima Muktupāvela, kura pēc laulībām ar turku dzejnieku Ahmetu Kotu pārcēlusies uz dzīvi Stambulā. Viņa dalīsies pārdomās un jaunatklājumos par dzīvi zemē, kurā 99% iedzīvotāju ir musulmaņi. Mainoties dzīvei, latviešu rakstniece atzīst, ka skats uz Rietumu un Austrumu pasaules atšķirībām viņai ir kļuvis citāds nekā agrāk.

„Ir ļoti daudzas lietas, ko redzu. No Austrumiem skatoties, redz citādākus Rietumus. Redz to, cik daudzas lietas apzināti kāds bojā. Rietumos pārlieku lielā liberalizācija, man liekas, pati sevi nograuzīs. Pārāk liela visatļautība. Tāda savu iegribiņu neierobežošana,” stāsta rakstniece.

Intervijā Laima runā par sieviešu iespējām Austrumu pasaulē un drosmīgi lauž daudzus stereotipus, kādi bieži valda Rietumu pasaulē attiecībā uz austrumzemēm. Lielu daļu sava laika rakstniece velta turku valodas apguvei un gūst tajā labas sekmes.

Turcijā viesojās raidījuma „100g kultūras” producente un redaktore Ieva Rozentāle un operators Egīls Kurpnieks. Filmēšana bija iespējama ar Turcijas vēstniecības Latvijā atbalstu.

Kasjauns.lv/ Foto: publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Viss par galvassāpēm: kāpēc svarīgi uzreiz neķerties pie tabletes, ja sākusi sāpēt galva 3
"Atmetīšu pīpēšanu, mācīšos angļu valodu..." Kāpēc cilvēki sevi muļķo, ka no 1. janvāra sāks jaunu dzīvi? 1
Francija identificējusi Strasbūras šāvēju: viņš bija zināms policijai, kādu laiku pavadījis arī cietumā 49
Skatīt visus komentārus

Без изысков: Максим Галкин показал свой домашний ужин

Женщина подпрыгнула ради красивого фото и погибла