Sabiedrība būs jāinformē par valsts amatpersonu darbībā konstatētajiem pārkāpumiem
Sabiedrība būs jāinformē par valsts amatpersonas darbībā konstatētajiem pārkāpumiem, paredz šodien Saeimā otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā".
Grozījumi nosaka pienākumu konkrētām institūcijām informēt sabiedrību par valsts amatpersonas darbībā konstatētajiem pārkāpumiem, kā arī paredz precizēt kārtību, kā valsts amatpersonas var savienot amatus.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Valsts ieņēmumu dienestam būs pienākums par valsts amatpersonas darbībā konstatētajiem pārkāpumiem informēt sabiedrību, ievietojot informāciju institūcijas mājaslapā.
Par pārkāpumiem, kurus ir izdarījuši Satversmes tiesas tiesneši, sabiedrību informē Satversmes tiesa, par pārējiem tiesnešiem - Augstākās tiesas tiesnešu disciplinārkolēģija, bet par pārkāpumiem, kurus ir izdarījuši prokurori, - Ģenerālprokuratūra.
Likuma grozījumu redakcija nosaka konkrētus termiņus un informāciju, kas iestādēm jāievieto savās mājaslapās.
Tāpat grozījumi nosaka skaidrāku kārtību, kā tiek reģistrētas diplomātiskās dāvanas, ko saņem amatpersonas. Valsts prezidentam, Saeimas priekšsēdētājam, Ministru prezidentam un ārlietu ministram, pildot amata pienākumus, kā arī minēto amatpersonu laulātajiem valsts, oficiālo un darba vizīšu laikā Latvijā vai ārvalstīs būs atļauts pieņemt diplomātiskās dāvanas.
Komisijas virzītās izmaiņas papildinās to amatpersonu loku, kurām turpmāk būs atļauts savienot savu amatu arī ar amatu profesijas vai nozares arodbiedrībā un biedrībā, ja tas nerada interešu konfliktu un ir saņemta nepieciešamā atļauja.
Likuma grozījumi precizē kārtību, kā var savietot amatus cilvēki, kas darbojas Valsts prezidenta izveidotajās komisijās un padomēs, kā arī Ordeņu kapitulā.
Jaunā likuma redakcija arī noteic, kā Sabiedrisko pakalpojumu regulatora locekļi var savienot darbu ar citiem darbiem un kādā veidā viņi saņem atļauju.
LETA