Sabiedrība

Ķīlis: Jāskatās, kā finanšu mācību integrēt citos mācību priekšmetos

Jauns.lv

Jāskatās, kā finanšu mācību integrēt citos mācību priekšmetos, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem teica izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Ķīlis: Jāskatās, kā finanšu mācību integrēt citos ...

Viņš atbalsta ieceri par finanšu mācību un pats savulaik konferencēs rosinājis par to domāt. "Pašlaik par to ir priekšlaicīgi runāt kā par obligātu mācību priekšmetu visiem un tūlīt. Mums ir jāskatās, kā šo priekšmetu var pedagoģiski korekti piedāvāt, taču tas vēl ir izstrādes procesā," sacīja Ķīlis.

Viņš uzskata, ka finanšu mācību var integrēt citos mācību priekšmetos, piemēram, matemātikā, kur vienu var mācīt ar otras palīdzību. "Mums ir jāvērtē, kā to varētu integrēt tajos priekšmetos, kas jau ir. Finanšu mācība kā kompetence varētu būt prasība no valsts puses, ko skolēni zina, nevis kā atsevišķs mācību priekšmets," skaidroja ministrs.

Kā ziņots, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis intervijā laikraksta "Telegraf" pielikumam "Delovoj Telegraf" norādījis, ka skolās tiks ieviests speciāls mācību kurss par finanšu jautājumiem.

"Patlaban finanšu pakalpojumi ir kļuvuši par ikdienas masu produktu, un skolai savlaicīgi jānodrošina zināšanas par to izmantošanu. Par finanšu jomu nepieciešamas plašas zināšanas, lai, izejot no skolas ar pasi rokā, jaunais cilvēks būtu gatavs pieņemt pareizus lēmumus finanšu jomā," skaidro Zakulis.

FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Laima Pļaviņa paskaidroja, ka finanšu mācību nav plānots skolās ieviest kā atsevišķu mācību priekšmetu, taču šīs zināšanas plānots integrēt citos mācību priekšmetos. Ar izmaiņām plānots celt finanšu pratības līmeni, papildināja Pļaviņa.

Lai veiktu šādas izmaiņas mācību programmā, parasti nepieciešami trīs gadi, bet, iespējams, sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju un Izglītības un zinātnes ministriju tas izdosies ātrāk.

LETA