Sabiedrība

Apkopoti priekšlikumi trokšņošanas ierobežošanai

Jauns.lv

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā apkopoti un sagatavoti iesniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Tieslietu ministrijai priekšlikumi par trokšņojošo naktsklubu darbības ierobežošanu, kas tika izteikti iepriekšējā komitejas sēdē.

Apkopoti priekšlikumi trokšņošanas ierobežošanai...

Kā Kasjauns.lv informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, ministrijas tiks aicinātas sagatavot grozījumu projektus vairākos normatīvajos aktos:

-         paplašināt pašvaldību kompetenci likumā „Par pašvaldībām” ar mērķi ieviest speciālu atļauju (licenču) izsniegšanu naktsklubu, diskotēku, bāru darbībai un mūzikas atskaņošanai diennakts laikā no plkst. 23.00 līdz plkst. 7.00;

-         likumā „Par pašvaldībām” paredzēt, ka pašvaldībai ir tiesības pieņemt lēmumu par uzņēmuma darbības pārtraukšanu par trokšņošanu ierobežojošo noteikumu pārkāpšanu. Šī lēmuma pārsūdzība neaptur tā darbību;

-         Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa papildināt ar jaunu soda veidu – „aizliegums noteiktu laiku veikt saimniecisko darbību vietā, kur konstatēts administratīvais pārkāpums”, savukārt sankcijas papildināt ar vārdiem „un piemēro uz diviem gadiem aizliegumu veikt saimniecisko darbību vietā, kur konstatēts administratīvais pārkāpums”.

Rīgas domes saistošos noteikumus Nr.80 „Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā” plānots papildināt aizliegumu trokšņot, ja tas traucē apkārtējo personu mieru, iestāžu, organizāciju normālu darbību, ar piebildi „tai skaitā atskaņot mūziku”. Savukārt par atkārtotu trokšņošanas noteikumu pārkāpšanu kā administratīvo sodu paredzēt „tiesību atņemšanu uz zināma veida vai visu veidu komercdarbību” un „administratīvā pārkāpuma priekšmeta vai izdarīšanas rīka konfiskāciju”.

Komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais, komentējot priekšlikumus, atzīmēja, ka līdz šim  normatīvajos aktos nav skaidri nodalīta trokšņošana no plkst. 7.00 līdz 23.00 un no plkst. 23.00 līdz 7.00, kas ir būtiski, jo trokšņa līmeņa mērījumu veikšana dienas laikā ir nepieciešama, bet nakts stundās trokšņa līmeņa mērījumu veikšanai nav jēgas – jebkurš troksnis, kas traucē naktsmieru, ir pārtraucams, jo fakts ir pati iedzīvotāju sūdzība par naktsmiera traucēšanu. „Trokšņošanas problēma nav vienādi aktuāla visās pilsētās un reģionos, bet Rīgā tā ir viena no būtiskākajām. Ja Rīgas pašvaldība spēj vairāk vai mazāk atrisināt trokšņošanas problēmas kaimiņu starpā, tad pret izklaides vietu trokšņošanu pašvaldība ir bezspēcīga”, sacīja D.Turlais. „Valdībai būtu jādod deleģējums pašvaldībai izdot administratīvos aktus par licences atņemšanu tām izklaides vietām, kuras atkārtoti turpina traucēt cilvēku naktsmieru. Aicināsim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Tieslietu ministriju turpināt darbu pie tiesību normu izmaiņām, pieaicinot Rīgas domes ekspertus, lai pašvaldība varētu efektīvi aizstāvēt Rīgas iedzīvotāju intereses pret trokšņotājiem.”