„Rīgas siltums” nenosaka karstā ūdens un apkures temperatūru dzīvokļos
Uzsākot 2012./2013.gada apkures sezonu un ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, akciju sabiedrība „Rīgas siltums” atgādina par siltuma taupīšanu un individuālo siltummezglu regulēšanas iespējām.
Kā Kasjauns.lv informēja Informācijas daļas vadītāja Jana Roze, AS „Rīgas siltums” ir siltumenerģijas ražotājs, kas siltumenerģiju piegādā līdz līgumā noteiktai atbildības robežai (pamatā līdz ievadam ēkas siltummezglā), tas ir, vietai, līdz kurai AS „Rīgas siltums” nodrošina siltumnesēja siltumtehniskos parametrus. Siltumapgādes sistēma aiz minētās piederības robežas, ieskaitot ēkas iekšējās sistēmas, ir nekustamā īpašuma dzīvokļu/telpu īpašnieku kopīpašums. Siltummezglā uzstādītās iekārtas siltumenerģiju pārveido divos komunālo pakalpojumu veidos – apkure un karstais ūdens. Komunālos pakalpojumus – karsto ūdeni un apkuri dzīvokļu/telpu īpašniekiem vai īrniekiem, izmantojot dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā esošās iekārtas (cauruļvadi, siltummezgls), nodrošina ēkas īpašnieks/pārvaldnieks, kura pienākums ir organizēt un nodrošināt, lai saskaņā ar Enerģētikas likuma 55.panta prasībām ēkā tiktu ierīkots viss nepieciešamais tehniskais aprīkojums un veikti ieregulēšanas darbi, lai nodrošinātu ēkas atsevišķu telpu apgādi ar apkuri, ņemot vērā ēkas konstrukciju, iekārtu tehnisko stāvokli un citus būtiskus aspektus, kas ietekmē siltumapgādes procesu ēkā, kā arī dzīvokļu/telpu īpašnieku izvēlēto karstā ūdens patēriņa un telpu temperatūras režīmu.
Lai mājokļos būtu mājīgi un arī siltumenerģija tiktu izmantota efektīvi, ir jāizmanto automatizēto individuālo siltummezglu regulēšanas iespējas, kas ir izbūvēti gandrīz visos Rīgas namos.
Siltummezgli strādā automātiskā režīmā, ļaujot regulēt apkures sistēmas un karstā ūdens temperatūru atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Ēkas apkures sistēmā iespējams regulēt nepieciešamo apkures temperatūras režīmu noteiktam laika periodam – diennaktij, nedēļai, atbilstoši vēlamajai iekštelpu temperatūrai. Āra gaisa temperatūrai paaugstinoties vai pazeminoties, siltummezgls izslēdzas, vai gluži pretēji - ieslēdzas. Lai drēgnajās rudens dienās mājoklī būtu komfortabli, siltummezgli ļauj regulēt siltuma padevi apkures sistēmā pat dažas stundas dienā. Tāpēc, lai mājokļos nepieļautu pārkuri un siltums tiktu lietderīgi izmantots, aicinām izmantot siltummezglu regulēšanas iespējas.
AS „Rīgas siltums” nenosaka karstā ūdens un apkures temperatūru, vēlamos temperatūras parametrus nosaka ēkas apsaimniekotājs, vienojoties ar dzīvokļu īpašniekiem. Dzīvokļu īpašnieki lēmumu par izvēlētiem karstā ūdens un apkures parametriem pieņem dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē. Atbilstoši dzīvokļu īpašnieku pieņemtajam lēmumam, ēkas apkalpojošais personāls iestata izvēlētos parametrus ēkas siltummezglā.
AS „Rīgas siltums” papildu atgādina, ka apkures temperatūras samazināšana individuālajos siltummezglos par 1 grādu ļauj ietaupīt ap 5% no apkures izmaksām.
Lai maksimāli saglabātu siltumu savā mājoklī, taupītu siltumenerģiju un tādējādi samazinātu apkures rēķinus, aicinām iedzīvotājus noblīvēt bēniņu lūkas, iestiklot bēniņu un pagrabu logus, nodrošināt kāpņu telpas ar dubultajām durvīm un mehāniskajiem durvju aizvērējiem, nomainīt nekvalitatīvus un bojātus logus pret jauniem. Ja nav iespējas to paveikt, aicinām noblīvēt logu spraugas, ievietojot siltinošu blīvējumu. Tāpat iesakām iedzīvotājiem atbrīvot radiatorus no aizkariem, mēbelēm vai citiem priekšmetiem, kas traucē radiatoru optimālu siltumatdevi, novietot aiz radiatoriem siltumu atstarojošu materiālu, telpas vēdināt īsu brīdi un intensīvi, nevajadzīgi neturēt atvērtus logus un durvis kāpņu telpās un citās koplietošanas telpās. Apkures sezonā noteikti nepieciešama telpu vēdināšana, lai ielaistu svaigu gaisu un neradītu kondensāta veidošanos.
Jāatzīmē, ka mājas saimnieki ir tieši dzīvokļu īpašnieki, kam būtu jādomā un jārūpējas par visu māju kopumā, saglabājot un taupot siltumu savā namā.
Domāsim un taupīsim siltumu tagad, lai rīt par to būtu jāmaksā mazāk.
Karlīna Timofejeva/Foto: Evija Trifanova/LETA
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību