Fotoradari pārtraukuši fiksēt ātrumpārkāpējus uz Latvijas ceļiem
Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.
112

Fotoradari pārtraukuši fiksēt ātrumpārkāpējus uz Latvijas ceļiem

Jauns.lv

Pusnaktī fotoradari pārtraukuši fiksēt ātrumpārkāpējus uz Latvijas ceļiem un pastiprinātā režīmā uz ceļiem sāks strādāt policija, iepriekš informēja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.

Fotoradari pārtraukuši fiksēt ātrumpārkāpējus uz L...

Pēc viņa teiktā, radari nefiksēs pārkāpumus no 16.decembra plkst.00.00

"Nekāda traģēdija līdz ar sadarbības pārtraukšanu nenotiks, un nekādas x stundas nebūs. Tas, ka radaru nebūs, protams, uzliek papildu slogu Valsts policijai, konkrēti ekipāžām, un mūsu mērķis nebūs tikai ātrumu kontrolēt," norādīja Marķitāns.

Valsts policija ir pārliecināta, ka spēs nodrošināt efektīvu satiksmes uzraudzību. Atļautā braukšanas ātruma kontrole policijai satiksmes uzraudzības jomā ir izvirzīta par vienu no prioritātēm. No svētdienas policija strādās pastiprinātā režīmā – ātruma pārkāpēji tiks kontrolēti gan ar ceļu policijas ekipāžu, gan rokas radaru, gan līdzšinējo četru policijas pārvietojamo radaru palīdzību, kas turpinās fiksēt ātruma pārkāpumus visā valsts teritorijā – gan Rīgas reģionā, gan ārpus tā.

Marķitāns uzsvēra, ka tuvākajā laikā ir plānots arī uzlabot policijas tehnoloģisko nodrošinājumu ātrumpārkāpēju fiksēšanai.

"Patlaban valsts policijai ir vairāk nekā 300 ātruma mērierīču, ar kurām var kontrolēt ātrumu. Daļa no tām ir novecojusi morāli, lai gan tās ir atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem vertificētas un tiek atzītas kā pierādījums, fiksējot ātrumu. Nākamajā gadā mēs plānojam aprīkot mūsu jaunās mašīnas ar ātruma mērierīcēm, jo jaunajām 80 mašīnām ir tikai videoierīces," sacīja Marķitāns.

Viņš norādīja, ka pašlaik policijai ir arī 46 automašīnas, kuras veic VHS videoierakstu, taču arī šīs iekārtas ir morāli un tehniski novecojušas un tāpēc ir pieņemts lēmums aprīkot arī šīs automašīnas ar digitālu ierakstu. Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks atzina, ka uzlabojumi jau notiek, taču tam ir nepieciešams finansējums.

VP rīcībā ir 64 automašīnas, kuras tiek izmantotas ceļu satiksmes uzraudzībā un kuras nav aprīkotas ne ar kādām mērierīcēm, taču arī tās ir plānots aprīkot ar tehnoloģijām un izmantot ceļu satiksmes uzraudzībā.

Valsts policija atgādināja, ka atļautais braukšanas ātrums nav mainījies un tas jāievēro it visur – gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām. Policija aicina satiksmes dalībniekus nepārkāpt noteikumus, nebūt vieglprātīgiem un nepakļaut riskam savu un citu cilvēku drošību un dzīvību, jo ātruma pārsniegšana ir viens no biežākajiem negadījumu iemesliem.

Policija cer, ka nākamā gada otrajā pusē vai pirmās puses beigās Valsts policijas automašīnas varētu būt aprīkotas ar nepieciešamo aprīkojumu, lai turpmāk fiksētu ātrumpārkāpējus. Tika arī minēts, ka iepirkumu par Valsts policijas automašīnu aprīkošanu izsludinās Iekšlietu ministrija.

Fotoradarus Latvijā plānoja ieviest, izmantojot privātās – publiskās partnerības projektu. Konkursā par fotoradaru uzstādītāju tika izvēlēta kompānija "V-Traffic" (iepriekš "Vitronic Baltika un partneri"), taču projekta īstenošanas gaitā tā saskārās ar vairākām neveiksmēm un galu galā nespēja laikus izpildīt līguma prasības un uzstādīt nepieciešamo fotoradaru skaitu arī pēc vairākkārtēja līguma darbības pagarināšanas.

Tādēļ valdība nolēma līgumu ar uzņēmumu lauzt, paralēli gan tā noslēdza pagaidu vienošanos ar "V-traffic" par fotoradaru darbību līdz šā gada beigām. Izvērtējot vācu fotoradaru ražotāja "Vitronic" piedāvājumu valstij atpirkt uz valsts ceļiem uzstādītos fotoradarus, valdība nolēma šo piedāvājumu noraidīt.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA