Pērn Rīgā mainīta parku un dārzu apsaimniekošanas sistēma
Pēc Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas iniciatīvas aizvadītajā gadā ir mainīta pilsētas dārzu un parku apsaimniekošanas sistēma, apstiprināta pašvaldības dzīvojamā fonda attīstības programma, uzsākta izgāztuvju rekultivācijas projektu izstrāde, kā arī īstenoti vairāki citi pasākumi, kas uzlabo stāvokli mājokļu un vides jomās.
Kā Kasjauns.lv informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, lai ekonomētu pašvaldības budžeta līdzekļus, gada sākumā tika pieņemts lēmums par pašvaldības aģentūras „Rīgas dārzi un parki” likvidāciju, deleģējot tās īstenoto funkciju izpildi pašvaldības SIA „Rīgas meži”.
„Pirmais gads ir parādījis, ka šis lēmums ir bijis pareizs, jo „Rīgas meži” ar savu iepriekšējo pieredzi, kā arī tehniskajiem un administratīvajiem resursiem spēj efektīvi nodrošināt Rīgas dārzu un parku apsaimniekošanu, labiekārtošanu, uzturēšanu, aizsardzību un izmantošanu sabiedrības interesēs. Domāju, ka šogad parki kļūs vēl skaistāki, jo uzņēmums pats var izaudzēt gan koku, gan puķu stādus,” saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.
Pērn tika apstiprināta jauna pašvaldības dzīvojamā fonda attīstības programma 2014. – 2018. gadam, kuru sagatavoja SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” (RPB). Programmā detalizēti izvērtētas sešu zemes gabalu apbūves iespējas. RPB aplēsis, ka uz zemes gabaliem, kas atrodas Lielvārdes un Dzelzavas ielas rajonā, Duntes ielā, Vangažu ielā, Skanstes ielā, Andreja Saharova ielā un J.Čakstes gatvē kopumā varēs izbūvēt 1964 dzīvokļus.
Vienlaikus Mājokļu un vides komiteja ir pieņēmusi konceptuālus lēmumus par bijušo kopmītņu ēku pārbūvi, izveidojot atsevišķus dzīvokļus, kurus varēs izīrēt dzīvokļu rindā stāvošajiem iedzīvotājiem.
„Pērn uzsākām sociālās dzīvojamās mājas Meldru ielā 58 renovāciju un jau šogad martā to plānots pabeigt. Šeit būs 132 dzīvokļi, turklāt septiņi no tiem būs pielāgoti personām ar kustību traucējumiem,” stāsta V.Stepaņenko.
Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ir bijusi iniciatore tam, lai piesaistītu Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu divu bijušo atkritumu izgāztuvju – Augusta Deglava ielā un Kleistos teritoriju sakārtošanai, kas ir aktuāla problēma vairākus gadu desmitus.
„Īstenojot šos projektus, pilsēta iegūs divas sakārtotas teritorijas un novērsīs tālāku vides piesārņošanu. Turklāt, rekultivējot Deglava ielas izgāztuvi, būs iespējams izbūvēt jaunu ielu, kas savienos Lielvārdes ielu ar A.Saharova ielu, tādējādi uzlabosies satiksme šajā rajonā un samazināsies transporta radītais piesārņojums,” uzsver V. Stepaņenko.
Mājokļu un vides komiteja ir atbalstījusi arī lēmumus par Vides aizsardzības fonda finansējuma izlietojumu 73 dažādiem projektiem, kas tiešā veidā saistīti ar vides saglabāšanu un aizsardzību, un vides kvalitātes uzlabošanu. Līdzekļi tika atvēlēti dabas liegumu apsaimniekošanai, pilsētā augošo koku sakopšanai, jaunu apstādījumu un zaļo zonu izveidei, meliorācijai, kā arī, lai uzlabotu apstākļus pilsētā dzīvojošajiem dzīvniekiem un rūpētos par bezsaimnieka suņiem un kaķiem.
Savukārt līdzekļi, kas tika iegūti, iekasējot maksu par rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanu iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē, pērn izlietoti zivju resursu atjaunošanai. Pavasarī Māras dīķī tika ielaisti 500 karpu un 500 līņu mazuļu, bet Juglas ezerā 2 920 sīgu un 3 487 peledu mazuļi. Savukārt rudenī Juglas ezerā tika ielaistas aptuveni 9240 līdakas.
Karlīna Timofejeva
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību