Šoziem slēpošanās trases cietuši vairāk cilvēku nekā iepriekšējā sezonā
Šoziem slimnīcās ar traumām, kuras gūtus slēpošanas trasēs nogādāti 82 cilvēki, kas ir vairāk nekā iepriekšējā sezonā, kad ar dažādām traumām slimnīcās tika nogādāti 55 cilvēki, aģentūrai BNS pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.
NMPD pārstāve gan atgādināja, ka nevar salīdzināt cietušo skaitu pa gadiem, jo ziemas ir ļoti atšķirīgas. Piemēram, 2011.gadā aktīvā slēpošanas sezona sākās tikai janvāra vidū, taču šajā sezonā tā sākās jau decembra vidū.
Vītola arī uzsvēra, ka cietušo skaits, kas guvuši traumas slēpošanas trasēs un uz kalniem, iespējams ir lielāks, jo cilvēki paši vieglāku traumu gadījumos var vērsties tuvākajās ārstniecības iestādēs.
Vairāk traumu gadījumi notikuši nedēļas nogalēs, kad slēpošanas trasēs vai uz kalniem ir lielāks apmeklējums.
Gūto traumu raksturs visās ziemas sezonās ir līdzīgs - ķermeņa sasitumi, locītavu saišu sastiepumi, muskuļu sastiepumi, mežģījumi, vaļējas brūces, kas gūtas krītot, tomēr lielākā daļā gadījumu cietušo slimnīcās nogādāti roku, kāju lūzumiem, aizdomām par atslēgas kaula lūzumiem, kā arī smadzeņu satricinājumu.
Lielākoties gadījumos traumas vērtējamas kā nopietnas, bet ne dzīvību apdraudošas. Taču katru sezonu ir arī atsevišķi gadījumi, kad gūtas daudz smagākas traumas, piemēram, tiek traumēts mugurkauls, bijušas aizdomas par mugurkaula skriemeļu lūzumu, kā arī gūti vairāki sarežģīti lūzumi vienlaikus, piemēram, šogad kāda 46 gadus veca sieviete slēpojot lauzusi gan roku, gan kāju un guvusi smadzeņu satricinājumu, savukārt kāda 45 gadus veca sieviete lauzusi roku un pleca kaulu.
Cietušie pārsvarā ir jauni cilvēki no 20 līdz 40 gadu vecumam. Traumas, kuras guvuši bērni, ir salīdzinoši mazāk – šogad tie ir 26 bērni, lielākoties no 13 līdz 17 gadu vecumam. Līdzīgi bijis arī iepriekšējās ziemas sezonās.
Šajā slēpošanas sezonā jaunākais cietušais ir 6 gadus vecs, bet vecākais aktīvās atpūtas baudītājs, kurš guvis traumas slēpošanas laikā uz kalna, ir 81 gadus vecs.
BNS