Latvijā nav profesionālu pabalstu saņēmēju paaudze. Tas ir mīts! VIDEO
Pasaules bankas pētījums liecina, ka Latvijā pabalstus salīdzinoši saņem niecīgs iedzīvotāju skaits un tie varētu būt dāsnāki. Tas ir stereotips, ka Latvijā izaugusi profesionālu pabalstu saņēmēju paaudze.
Sabiedrība

Latvijā nav profesionālu pabalstu saņēmēju paaudze. Tas ir mīts! VIDEO

Jauns.lv

Runas par to, ka Latvijā ir izaugusi profesionāla pabalstu saņēmēju paaudze un liela daļa iedzīvotāju labāk saņem pabalstus, nekā domā par darbu, ir mīts. Pasaules bankas veiktais pētījums liecina, ka Latvijā pabalstus saņem salīdzinoši maz cilvēku un tie ir pārāk mazi, lai normāli izdzīvotu.

Latvijā nav profesionālu pabalstu saņēmēju paaudze...

Politiķu centienus ierobežot pabalstus Pasaules banka neatbalsta un nabadzīgajiem iesaka palīdzēt pat vairāk.

Tā var spriest, pēc nule prezentētā Pasaules bankas apjomīgā pētījuma, ko aptuveni gada laikā izstrādājuši Pasaules bankas pētnieki sadarbībā ar pašmāju ekspertiem. Pētījuma fokusā bija bezdarba un nabadzības situācija Latvijā, kā arī tas, cik efektīvi valsts atbalsta pasākumi palīdz situāciju uzlabot.

„Pētījumā neguvām apstiprinājumu izplatītajam viedoklim, ka Latvijā pastāv plaša atkarība no pabalstiem,” sacīja Pasaules bankas vecākā ekonomiste Emīlija Sinota. Te gan jāpiebilst, ka iepriekš amatpersonas bieži pieminēja un ilgi gaidīja šī pētījuma rezultātus, spriežot, ka tieši tas sniegšot atbildi uz jautājumu – vai ir patiess stereotipiskais pieņēmums, ka Latvijā pastāv plaša cilvēku atkarība no pabalstiem.

Tikmēr Sinota vairākkārt norādījusi, ka garantētā minimālā ienākuma pabalsti Latvijā gan krīzes laikā, gan tagad varēja būt lielāki un „tos joprojām ir iespējams palielināt”.

Pētījumā secināts, ka Latvijā pēdējo gadu laikā atbalsts sniegts vidēji 2% iedzīvotāju, lai gan maksimāli pieļaujamais rādītājs būtu 4% no iedzīvotāju kopskaita valstī. Tāpat pabalsta maksāšanas termiņš ir bijis samērā neliels, lielākoties 3 – 6 mēneši. Bet 40% iedzīvotāju pabalstu saņēmuši tikai vienu reizi vairāku gadu laikā un saņemšanas laiks bijis neliels – no viena līdz trīs mēnešiem – un ne ilgāks par pieciem mēnešiem. Sinota atzina, ka būtu vēlams palielināt pabalstu apjomu, kad apstākļi valstī uzlabosies.

Pārcentušies ar taupību (TV3 Ziņas)

Kasjauns.lv/Foto: Edijs Pālens/LETA