Saeimā turpināsies diskusijas par iespējām Latvijā medīt ar loku
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien turpinās diskusijas par izmaiņām medību likumā, arī par iespējām Latvijā dzīvniekus medīt ar loku, liecina komisijas darba kārtība.
Kad likumprojektu izskatīja otrajā lasījumā, negaidīti atbalstu guva priekšlikums Latvijā tomēr neatļaut medības ar lokiem un svītrot no likuma šādu medību rīku.
Galīgajam lasījumam iesniegti vairāki priekšlikumi.
Latvijas loku mednieku asociācijas priekšlikums paredz atļaut medīt ar loku dzīvniekus, kuri tiek turēti nebrīvē, savvaļai pielīdzināmos apstākļos, kā arī nelimitēto medījamo sugu dzīvnieku un meža cūku medībās.
Asociācija deputātiem arī norāda, ka, ieviešot jaunu medību rīku, paredzēts ieviest arī jaunu valsts nodevu gan par loka mednieku eksāmenu, gan apliecības saņemšanu. Iepriekš Saeimas debatēs izskanēja, ka uz šādu statusu Latvijā pretendē apmēram 30 cilvēku un to skaits nebūšot ne 300, ne 3000.
Deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS), kurš iepriekš aicināja svītrot lokus no medību rīku klāsta, iesniedzis priekšlikumu, kas pieļautu loku izmantošanu tikai nebrīvē turēto savvaļas sugu dzīvnieku nonāvēšanai.
Deputātiem jāvienojas arī par klaiņojošu dzīvnieku nonāvēšanu medību platībās - pašlaik likums runā par suņiem un kaķiem.
Viens no deputātu priekšlikumiem paredz pieļaut klaiņojošu dzīvnieku nonāvēšanu pamatojoties uz vietējās pašvaldības lēmumu, ja tas nepieciešams sabiedrības veselības aizsardzības vai drošības interesēs. Tiks vērtēts arī priekšlikums, ka klaiņojošu dzīvnieku tūlītēja nonāvēšana pieļaujama slimību kontroles valsts programmu ietvaros vai arī likumā noteikt, ka klaiņojošu suņu nonāvēšana medību platībās pieļaujama, ja klaiņojošie suņi tieši apdraud nebrīvē audzētus vai savvaļas sugu dzīvniekus vai uzbrūk tiem.
Deputātiem arī jāvienojas par limitēto medījamo dzīvnieku nomedīšanas apjomiem.
Biedrība "Medniekiem.lv" uzskata, ka Valsts meža dienestam katru gadu ir jānosaka limitēto medījamo dzīvnieku obligāto un pieļaujamo apjomu. Medniekiem jābūt pienākumam nomedīt minimālo limitēti medījamo dzīvnieku skaitu, jo praksē esot iespējamas situācijas, kad problemātiskās vietās populācija faktiski netiek samazināta.
Biedrība arī uzskata, ka nepieciešami precizējumi par lapsu un jenotsuņu medībām, kas attiecas uz nakts redzamības tēmekļu izmantošanu un pusautomātisko ieroču lietošanu.
BNS