Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vecāķu pludmale.

Ziemeļu rajona un Vidzemes priekšpilsētas pludmales atklāj sezonu 3

Runā Rīga
2013. gada 31. maijā 12:03 2013. gada 31. maijā 12:03
Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā atrodas vairākas pilsētnieku iecienītas peldvietas, kuras sākoties vasaras sezonai ir sagatavotas iedzīvotāju atpūtai un gaida apmeklētājus. Šajā pilsētas teritorijā atrodas divas oficiālās peldvietas – Vecāķu jūras pludmale un peldvieta pie Bābelītes ezera. Pludmaļu uzturēšanai un labiekārtošanai pašvaldība šogad atvēlējusi apmēram 60 tūkstošus latu.

Vecāķu pludmales garums ir 2,8 kilometri, tajā  skaitā aktīvās atpūtas zona 700 metru garumā (Pludmales un Selgas ielas rajonā). Vecāķu pludmalei 2013. gada peldsezonā ir piešķirts Nacionālais peldvietu kvalitātes sertifikāts. Pludmale ir sagatavota  peldsezonai: izveidoti jauni rotaļu – sporta elementi bērniem, novietotas deviņas pārvietojamās tualetes, tostarp viena invalīdiem, uzstādītas divas jaunas pārģērbšanās kabīnes, uzlikts jauns informācijas tablo un jaunas  zīmes pie ieejām pludmalē, tiek atjaunots un labots jau esošais  pludmales inventārs un aprīkojums.

Pludmalē uzstādītas četras pārvietošanās laipas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izveidotas atsevišķas smēķētājiem paredzētas zonas, peldsezonas laikā peldvietas gan pieaugušajiem, gan bērniem ir norobežotas ar bojām. Pludmalē  visu diennakti dežurē glābšanas dienesta darbinieki.

Rīdzinieku iecienīta peldvieta ir arī Bābelītes ezers. Šeit atrodas ar žogu norobežoti  sporta laukumi, bērnu rotaļu laukums ar iekārtām šūpolēm, smilšu kasti, slidkalniņu, līdzsvara un atsperu šūpolēm. Visapkārt ezeram iekārtotas atpūtas vietas un izvietotas pārvietojamās tualetes, šogad uzstādīts jauns gājēju tiltiņš pār strautu, kas iztek no ezera.

Pašvaldība arī izveidojusi atpūtas vietas pie Dambjapurva un Velnezera, kur atrodas sporta un rotaļu laukumi. Atpūtas vietās izvietotas atkritumu urnas, grillu vietas, soli, galdi u.tml. Pie Velnezera šajā sezonā izbūvēts jauns gājēju celiņš ar bruģakmens segumu, kā arī uzstādīti jauni soliņi un bērnu rotaļu elementi.

Karlīna Timofejeva/Publicitātes foto

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Citi šobrīd lasa

Profesija, kurā cilvēku nāve nav retums: atklāta intervija ar Liepājas NMPD brigādes ārstu Alekseju 17
Nosaukti ēdieni, kuri rada vislielāko atkarību 9
Jāpērk jauni ziemas zābaki. 6 ieteikumi, kā "neiegrābties" sliktā precē 17
Skatīt visus komentārus

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов 1

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1