Cilvēkam, kurš tvītoja no Latvijas cietuma, atņemts mobilais tālrunis
Pēdējās dienās visnotaļ atklātus tvītus, atklājot cietumnieku ikdienu, rakstījis kāds arestants no Rīgas Centrālcietuma.
112

Cilvēkam, kurš tvītoja no Latvijas cietuma, atņemts mobilais tālrunis

Jauns.lv

Pagājušās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā mikroblogošanas vietnes „Twitter” lietotājus pārsteidza desmitiem ziņojumu no kāda Latvijas cietuma – kāds ieslodzītais profilā @latvia_prison sīki aprakstīja savu cietumnieka dzīvi un cietuma paradumus. Patlaban jau profilam ir gandrīz 7000 sekotāju, un jau vairāk 24 stundas neviens jauns ieraksts nav parādījies.

Cilvēkam, kurš tvītoja no Latvijas cietuma, atņemt...

Pamīšus ierakstiem par cietuma dzīvi tika piedāvātas arī fotogrāfijas no ieslodzījuma vietas. Neviena cilvēka seja gan šajos attēlos nebija redzama, toties interesenti ārpusē no tām varēja mācīties, piemēram, kā uzmeistarot elektrisko ūdens sildītāju no kafijas bundžu vāciņiem un tamlīdzīgi. Arī pats ieslodzītais, kurš sevi tviterī dēvēja par „Cietuma Dziive”, sevi neidentificēja un neatklāja arī to, kurā cietumā atrodas. Te jāpiebilst, ka mobilie tālruņi, no kuriem tika tvītots, ieslodzījumu vietās ir aizliegti.

„Cietuma Dziivei” uzradās neskaitāmi sekotāji, bet 11. jūnijā pēkšņi parādījās tvītotāja ieraksts: „naksies uz briidi pazust”. Viņa sekotāji interesējās, kas ar cietuma dzīves aprakstnieku ir noticis. Tika izteiktas visdažādākās versijas. Piemēram, Daugavpils portāls nasha.lv pat pieļāva, ka tvītots, iespējams, ir no Daugavpils cietuma.

Par mikroblogotāju kaut ko vairāk uzzināt centās arī Kasjauns.lv. Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vecākā referente Ināra Makārova Kasjauns.lv teica, ka cīņa pret mobilo tālruņu nelegālu nokļūšanu cietumos notiek ik dienu, taču šī problēma aizvien pastāv. Pērn Latvijas cietumos tika izņemti 3304 mobilie tālruņi, bet šogad līdz 1. maijam - 1420.

Pēc visa spriežot, tvītots ir nevis no Daugavpils, bet gan no Rīgas Centrālcietuma. Nule Centrālcietumā ir konfiscēti seši mobilie tālruņi un pašlaik notiekot to pārbaude, lai noskaidrotu, no kura telefona īsti ir tvītots. Pašlaik aizdomas krītot uz sešiem ieslodzītajiem. Kamēr noritēs izmeklēšana, Makarova neko sīkāk neatklās. Nekādas represijas ne no cietuma administrācijas puses, ne no kameras biedru puses pret iespējamo tvītotāju neesot veiktas. Viņa tvītos arī neesot bijis nekas „tāds traģisks” izpausts, par ko kāds uz mikroblogu rakstītāju varētu turēt ļaunu prātu – tās esot bijušas zināmas lietas un nekāds valsts noslēpums neesot izpausts.