Ventā ar bērniem ielēkusī sieviete bijusi depresijā un bez darba
Šajā vietā no Ventspils Apvedtilta sieviete ar diviem maziem puisīšiem ielēca upē.
112

Ventā ar bērniem ielēkusī sieviete bijusi depresijā un bez darba

Jauns.lv

Šonakt Ventā ar diviem maziem bērniem ielēkusī sieviete bijusi depresijā un vairākkārt vērsusies sociālajā dienestā pēc palīdzības saistībā ar situāciju ģimenē. Pagaidām motīvi, kāpēc viņa ielēkusi upē.

Ventā ar bērniem ielēkusī sieviete bijusi depresij...

Traģēdija notika naktī un biezā miglā

Jāteic, ka vēl nav īstas skaidrības par to, vai viņa ir iekritusi vai ielēkusi upē, Kasjauns.lv teica Ventspils pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs. Viņš pastāstīja, ka sievietes histēriskos kliedzienus no upes izdzirdēja robežsardzes krasta apsardzes kuteris, kas arī sievieti izglāba, bet bērnus neizdevās glābt. Pēc izglābšanas sieviete robežsargiem nosaukusi gan savu vārdu, gan sava tēva adresi. Jāteic, ka meklēšanas darbus apgrūtināja arī bieza migla, kas Ventspilī bija naktī uz 19. jūniju. Pašreiz esošā informācija liek domāt, ka sieviete Ventā ielekusi no Apvedtilta, netiek izslēgts pieņēmums, kas tas bija pašnāvības mēģinājums.

Sieviete janvārī zaudēja trūcīgās personas statusu

Sieviete, kuru izglāba, ir ventspilniece un viņa bija atzīta par trūcīgo personu. Viņu uz Sociālo dienestu 7. jūnijā pirmo reizi atvedusi draudzene, aģentūrai LETA pastāstīja Ventspils Sociālā dienesta vadītāja Dace Kaņepe. Sieviete bijusi depresijā un krīzes situācijā saistībā ar situāciju ģimenē - nesen oficiāli šķirta viņas laulība, bet faktiski kopdzīve ar vīru izjukusi jau agrāk. Laika periodā, kamēr sieviete bijusi bērna kopšanas atvaļinājumā - no 2011.gada augusta līdz 2013.gada janvārim - viņai bija piešķirts trūcīgās personas statuss. Šī gada februārī sieviete atsākusi strādāt, līdz ar to zaudējusi trūcīgās personas statusu. Tiesa, šī gada aprīlī viņa pārtraukusi darba attiecības. Kaņepes rīcībā nav informācijas, kas bijis par iemeslu darba attiecību pārtraukšanai.

Jūnijā sieviete sociālajā dienestā bijusi vairākas reizes. Pēdējā reizē, 14.jūnijā, viņa teikusi, ka nu jau jūtoties daudz labāk, par ko liecinājis arī viņas izskats. „Grūti pateikt, kas ir noticis šo dienu laikā,” atzina Kaņepe.

Sievietei piedāvāta psihologa palīdzība, bet viņa no tās atteikusies, taču piekritusi pieteikties kursos Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Kaņepes rīcībā ir informācija, ka vēl vakar un aizvakar sieviete bijusi uz NVA kursiem. Tāpat sieviete piekritusi vest bērnus uz dienas centru.

Sievietes vecāki dzīvo Ventspilī, bet Kaņepes rīcībā neesot informācijas, vai un cik lielu atbalstu viņi varējuši sniegt krīzes situācijā nonākušajai meitai.

Kā informēja Kaņepe, gluži bez ienākumiem ģimene nav bijusi - māte saņēmusi gan bērna kopšanas pabalstus, gan uzturlīdzekļus no uzturlīdzekļu garantiju fonda.

Bērnus izglābt neizdevās

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka naktī uz 19. jūniju pirms trijiem naktī Ventspilī pie Apvedtilta Ventā ielekusi kāda 1986. gadā dzimusi sieviete kopā ar diviem maziem bērniem - divus un trīs gadus veciem zēniem. Sievieti izdevies izglābt, bet abi bērni gājuši bojā.

Upē ielekušo sievieti izglābuši robežsargi, kuriem pie Apvedtilta ir atbalsta bāze ar laivu. Bērnus izglābt nav izdevies - 2010.gadā dzimušā zēna mirstīgās atliekas atrastas īsi pēc traģēdijas, bet jaunākais, 2011.gadā dzimušais zēns atrasts miris dažas stundas vēlāk.

Par šo atgadījumu sākts kriminālprocess visu apstākļu noskaidrošanai. Policija norāda, ka pašlaik nevarot atklāt, pēc kura Krimināllikuma panta sākts kriminālprocess. Sieviete ievietota Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā veselības stāvokļa novērošanai, informējis slimnīcas galvenā ārsta vietnieks Olafs Ķeņģis.

Sīkāku informāciju par notikušā cēloņiem un ārstu uzstādītajām diagnozēm viņš neatklāj, jo to aizliedz Ārstniecības likums. „Kaut kādā afekta stāvoklī jau viņa bijusi,” Ķeņģis tomēr piebildis.

Pēc Ķeņģa teiktā, sievietes vitāli svarīgie veselības rādītāji ir normas robežās un atrašanās reanimācijas nodaļā nav nepieciešama, tādēļ pēc konsultācijām ar psihiatru un policiju tiks lemts par turpmāko medicīniskās palīdzības sniegšanu sievietei. Paciente slimnīcā uzvedas mierīgi un guļ, piebilda Ķeņģis. Tāpat ar viņu tiekas Valsts policijas pārstāvji.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis aģentūrai LETA pastāstīja, ka, tiklīdz sievietei būs pabeigts sniegt medicīnisko aprūpi, tā viņu nodos policijas rīcībā. Tad policija varēs turpināt veikt procesuālās darbības un izvēlēties piespiedu līdzekli - VP priekšnieks neizslēdz, ka sievieti varētu arī apcietināt.

Notikušajā ir nozieguma sastāvs, taču mātes rīcības motīvi vēl tiks skaidroti. "Es domāju, ka šajā gadījumā nevarēs būt reabilitējoši apstākļi un būs jāatbild Krimināllikuma priekšā. Nevar būt atšķirīgs vērtējums, ja sievietei ir pienākums rūpēties par bērniem," uzsvēra Ķuzis.

Notikušā kvalifikācija Krimināllikuma izpratnē vēl tiks precizēta. Tā, visticamāk, būs pēc Krimināllikuma 12 nodaļas - nonāvēšana. Šajā nodaļā ir panti, kas paredz atbildību par slepkavību pastiprinošos un sevišķi pastiprinošos apstākļos. Par šādiem noziegumiem maksimālais sods ir mūža ieslodzījums.

Kasjauns.lv, LETA/Foto: publicitātes foto