Izstrādās vienpadsmit tematiskos teritorijas plānojumus
Vakar Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejā deputāti apstiprināja Pilsētas attīstības departamenta izstrādātos jaunā Rīgas teritorijas plānojuma darba uzdevuma precizējumus, kas ietver jaunu teritorijas plānojuma izstrādes metodiku un plašu sabiedrības līdzdalības programmu.
Šobrīd Rīgas pilsētā spēkā ir teritorijas plānojums, kas tika izstrādāts 2005. gadā - valsts ekonomikas straujās izaugsmes periodā, atbilstoši tā laika ekonomiskās izaugsmes rādītājiem, kā arī valsts un Rīgas pilsētas ekonomiskās attīstības prognozēm. 2008. – 2011.gadu periodā ekonomiskās lejupslīdes ietekmē Rīgas pilsētā būtiski samazinājās celtniecības apjomi, strauji pieauga nepabeigtas celtniecības objektu skaits, netika realizēti detālplānojumi, daudzviet konstatēts un būtiski pieaug pieprasījums teritorijas atļautās izmantošanas maiņai. Atsākoties ekonomiskajai izaugsmei Rīgas pilsētā, spēkā esošais plānojums vairs nenodrošina pilsētas pašreizējās un arī nākotnes vajadzības, tādēļ Pilsētas attīstības departaments izstrādās jaunu Rīgas teritorijas plānojumu.
Kā uzver Pilsētas attīstības komitejas vadītājs Maksims Tolstojs – „Var apgalvot, ka līdzšinējais pilsētas teritorijas plānojums bija šķērslis mērķtiecīgai ārvalstu investīciju piesaistei un neveicināja sekmīgu un sabalansētu Rīgas pilsētas attīstību. Rīgas teritorijas ir jāveido atbilstoši ekonomiskās izaugsmes veidotajam pieprasījumam. To visu sevī ietvers jaunais pilsētas teritorijas plānojums.”
Lai nodrošinātu pamatotu jaunā Rīgas teritorijas plānojuma risinājumus, departaments līdz nākošā gada beigām plāno izstrādāt tematiskos plānojumus – katru ar noteiktu funkcionālo pamatojumu atbilstošajām teritorijām. Pavisam tiks izstrādāti 11 tematiskie plānojumi – valsts un pašvaldības funkciju nodrošināšanai nepieciešamo teritoriju, mājokļu attīstības, uzņēmējdarbības funkciju nodrošināšanai nepieciešamo teritoriju, transporta attīstības, meliorācijas attīstības, ūdens teritoriju un krastmalu, apstādījumu struktūru un publisko telpu, ainavu, Rīgas kultūrvēsturisko teritoriju, aizsargjoslu un aprobežojumu, kā arī Rīgas brīvostas tematiskais plānojums.
Visa teritorijas plānojuma izstrādes gaitā paredzēta arī aktīva sabiedrības iesaistīšana – jau ir uzsāktas iedzīvotāju sanāksmes Rīgas apkaimēs, jau šobrīd tiek veikta socioloģiskā aptauja, kā arī semināri par būtiskākajiem jautājumiem – vide, transports, mājoklis un darbs.
Karlīna Timofejeva/Foto: Lita Krone/LETA
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību